Millä pillerillä saa MOLEMMAT, itselläni nyt akneen tarkoitettu (diane nova), joka pitää ihon hyvänä, mutta miksi minä en liho eikä rinnat kasva, vaikka kaikilla muilla niin tapahtuu, jotka pillereitä popsivat?siis ihan oikeasti, KAIKKI muut tuntemani ihmiset, jotka syövät pillereitä, ovat lihoneet edes vähän. itse taas tunnun jopa kutistuvan.rintani eivät ole kasvaneet pillereiden syönnin aloitettuani (olen nyt 17, aloitin n.2 vuotta sitten, silloin rintani kasvoivat hyvää vauhtia).
eli mikä e-pilleri saa rinnat kasvamaan, mutta pitää ihon samalla hyvänä?onko sellaista olemassakaan?
eli mikä e-pilleri saa rinnat kasvamaan, mutta pitää ihon samalla hyvänä?onko sellaista olemassakaan?
Vastaukset 10
Vanhimmat
sivuvaikutuksia kaikille tule. Sinulle ei ole tullut, eikö se ole hyvä asia?! Harva haluaa esim. lihoa pillereiden myötä.
Ei mikään pilleri aiheuta tuota. Sivuvaikutukset johtuvat siitä, kun SINUN KEHOSI reagoi pillereihin jollakin tapaa. Ihan mikä tahansa pillerimerkki voi aiheuttaa ihan mitä tahansa sivuvaikutuksia, jotka pillereillä on todettu joissakin tapauksissa olevan. Ei niitä sivuvaikutuksia voi tilata etukäteen.
Itse syön myös akneen diane novaa ja toivoinkin lihovani hieman niistä koska olen luonnostani todella laiha ja toivoisin lisäkiloja kun niitä ei tule vaikka mitä söisin. Mutta en lihonut yhtään. Kai se on kun on nopea aineenvaihdunta et ei lihoa pillereistäkään.
Kantsis muuten hommata Diane Novan rinnakkaismerkkiä, joka on Cypretyl. Maksaa vain noin 6 euroa 3:n kuukauden pakkaus Kela-korvauksen jälkeen. Sama toimivuus, mutta eri merkki.
onko minulla cypretyl vai dn, jos molemmissa on sama vaikutus, sillä saan dn:n vakuutukseen eli ihan sama minkä hintaista mikäkin on..
"me1234", minulla aivan sama juttu, itsekin olen todella hoikka luonnostani, vaikka kyllä minulla muotojakin on, mutta haluaisin silti lihoa hieman vielä. ei niitä lisäkiloja ainakaan kannata pelätä, ainahan ne saa laihdutettua pois.miten sitten voi olla mahdollista, että KAIKKI kaverini, jotka käyttävät e-pillereitä, ovat lihoneet??!eikä kellekään heistä ole tullut yhtään ylimääräisiä finnejä, mutta itse en uskalla kokeilla muita pillerimerkkejä, jos niistä sitten oma naamani kuitenkin räjähtäisi..
vitun akne ja vitun diane nova.
Kuinka vanha olet, yläasteen lopettanut? Ilmeisesti.
Sinä olet nainen vaikka ei tissit olisi kovin isotkaan. Voisit opetella pitämään itsestäsi juuri sellaisena kuin olet!
Terveisin. Nainen, A75
P.S Syön minipillereitä eikä tissit ole muuttuneet mihinkään.
"(olen nyt 17, aloitin n.2 vuotta sitten, silloin rintani kasvoivat hyvää vauhtia)." Kerron sen ihan suorasanaisesti aloitusviestissäni. Minkä ikäinen itse olet, yläasteen keskeyttänyt? kun et edes osaa lukea.. ei ihme ettei rintasikaan ole kasvaneet tuosta kuppikoosta suuremmiksi jos henkinen kasvusikin on noin jälkeenjäänyttä. tai sitten koko kehosi ja mielesi on niin katkeroitunut että se on lopettanut kasvun. minä sentään jaksan vielä toivoa ja yrittää saada suuremmat rinnat. eikä nyky-yhteiskunnassa voi pitää itsestään juuri sellaisena kuin on,paineet on liian kovat niin ei sitten voi muuta kun pyrkiä aina parempaan.
mun rintani ovat jatkaneet kyllä kasvua vielä 20 iässä, vaikka ovatkin yhä pienet (75A). Itse en tästä ole huolestunut, pidän niistä sellaisina kuin ovat. Voisithan aina lopettaa pillerit ja hankkiutua raskaaksi, eiköhän ne rinnat siitä imetyksen myötä kasva ;)
Mutta joo, eli sama juttu kun laihduttavien kanssa; tsekkaa ruokavaliosi. Huolehdi siitä että varmasti saat tarpeeksi kaloreita kasvavan elimistösi tarpeiksi ja ryhdy vaikka suklaa kuurille eli syö levy suklaata pari kertaa viikossa ja muutenkin herkuttele hyvällä omallatunnolla. Ei kai tuossa oikein muutakaan voi tehdä. Mulla ei ainakaan mikään pillerimerkki oo aiheuttanut lihomista.
jos haluan pitää ihoni kunnossa samaan aikaan niin how in earth pystyt ehdottaan että söisin suklaata pari kertaa viikossa :DDD
ja ruokailuni on oikeastaan täydellinen näissä puitteissa, syön siis todella paljon ja kaikki muu menee paitsi suklaa ja virvoitusjuomat koska ne pilaavat kasvoni.eli ruokavalioon ei oo mitään syytä puuttua.
ja tuosta raskaaksi tulemisesta vielä että eihän mun rintani kasva tästä enempää vaikka tulisin raskaaksi jos ei e-pillereilläkään ole vaikutusta, kehohan reagoi pillereihin samalla tavalla kuin raskauteen. vai eikö tästäkään nyt sitten ole mitään varmuutta...?
Joopa... Pilleritkin aiheuttavat maitorauhasten kasvua, niinkö?