Millä psykologisella keinolla, mitä ajatellen, pääsee eroon miehestä joka ei ole kiinnostunut mutta kuitenkin roikkuu? Koska mikään ei auta. Minun on liian vaikeaa olla vastaamatta. Viisaat, kertokaa.
Miten pääsee eroon?
tyttö etelästä
9228
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Päätät että lopetat sen vastaamisen. Jos nyt oikein ymmärsin. Tai koska en ole varma ymmärsinkö, niin mitäpä jos tuumaat reippaasti miehelle, että lopetetaan yhteydenpito?
Sillä aikaa otat ja pakkaat kamasi ja vaan häivyt taaksesi katsomatta.
Mies ei huomaa tunteihin, että olet poissa.
Ehkä voit kertoa, että pakkaspitsa löytyy pakkasesta ja että sen voi sulattaa ja lämmittää myös mikrossa. Laita lappu vessanpöntön kannen sisäpuolelle.
Litsarilla yleensä.
mutta roikkuu?
Mun mielestä tuossa teidän tapauksessanne, niinkuin ei missään miehen ja naisen välisissä suhteissa, ei tarvita mitään "psykologisia keinoja". Ihan normaali keksustelu yleensä riittää ja selventää asiat, jos on ihan normaaleista tervejärkisistä aikuisista ihmisistä kyse.
on liian yksinkertaista, ihan kauheeta ja täysin out. Ehkä hän voisi lähettää jonkinlaisen signaalin?
telepaattiset viestit? :) savumerkkejäkin kantsii kokeilla...tietysti tää palstakin ois aika hyvä palsta huhuilla sitä miestä, tai etsintäkuulutuspalsta. Mutta ei missään tapauksessa kannata laittaa sen miehen nimeä, asuinkaupunkia, eikä mitään tuntomerkkejä. Menee muuten turhan helpoksi :D
Että paras tapa ratkaista asia oli kirjoittaa se tälle palstalle. Täältähän hän sen voi lukea. Toinen toimiva tapa, mitä itse käytän esim. laskujen hoidossa, on että makaan selälläni kädet ja jalat kohti kattoa ja visualisoin rahat velkojien tileille. Siinä voi tosin tulla häiriöitä, koska ulkoavaruuden viisaat olennot käyttävät samaa tekniikkaa keskustellessaan läheisen Kansalaisopiston iltaryhmän kanssa. Ilmeisesti viitenumerot eivät siis aina mene kohdilleen, koska saan kuitenkin karhulaskuja.
Mistä tiedät ettei sitä kiinnosta - toisin sanoen - hahmotatko tilannetta jossa se mies on kiinnostunut sinusta ja siksi roikkuu ja homma ei etene koska itse et usko että se on totta? - yleensäkin sellaiset ihmiset joita toinen ei kiinnosta yksinkertaisti häipyvät.
Onko "merkit" siitä että häntä ei kiinnosta esimerkiksi sen syytä että sinulla on tiettyjä toiveita, odotuksia ja näkemyksiä miten miehet toimivat? Jos näin - niin mieti nyt ajoissa myös sitä mahdollisuutta että olet tulkinnut kaiken väärin ja hän yksinkertaisesti on kiinnostunut sinusta ja osoittaa sen omalla tavallaan ja elää elämää ja suhteitaan täsmälleen sillä yhden ihmisen tavalla - joka ei ole välttämättä mikään suoraviivainen tai itsensä automaattisesti selittävä tai jatkuvasti päällä oleva tunne ja pyrkimys.
Toisin sanoen, oletko ottanut huomioon että saatat olla väärässä - tai että kenties pelkäät jotain niin paljon että haluat kieltää positiivisen tulkinnan tilanteesta?