Listatkaapas tähän niitä naisen perisyntejä mitkä tekevät naisesta naisen, hyvällä tai huonolla tavalla.
Esim.
Stereotypia että naiset eivät koskaan ole väärässä tai halua myöntää sitä. Ja naiset haluavat vaan tummia ja lihaksikkaita miehiä.
Ja perustelut, että miks näin on.
Esim.
Stereotypia että naiset eivät koskaan ole väärässä tai halua myöntää sitä. Ja naiset haluavat vaan tummia ja lihaksikkaita miehiä.
Ja perustelut, että miks näin on.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos naisella on alaisia, työhaastateltavia ym., joista yksi on mies ja muut naisia, niin 95 %:n todennäköisyydellä hän suosii miestä. Ymmärtäisin tämän, jos nainen olisi itse epätoivoinen vanha piika tai huonossa suhteessa elävä tai jos mies olisi joku mieletön adonis. Näillä asioilla ei kuitenkaan tunnu olevan merkitystä. Nainen voi olla onnellisesti varattu ja kaunis ja mies taas täysin tavallinen tai jopa ylipainoinen tai jotain, ja homma toimii silti näin. Miehiä syytetään aina nuorien blondien suosimisesta, mutta kokemukseni mukaan naiset suosivat ketä tahansa (ja varsinkin itseään nuorempaa) miestä alais- tai karsintaryhmässään.
Oma havaintoni yliopistomaailmasta on se että naisproffat ja naislehtorit suosivat miehiä. Etenkin komeat nuoret miehet ovat naisproffien mieleen. Luonnollisesti myös miesproffat ja mieslehtorit suosivat miehiä. Naisopiskelijoilta vaaditaan enemmän ja silti opettajat ovat tyytmättömiä ja mollaavat, kun taas miesten keskinkertaisia aikaansaannoksia ihastellaan avoimesti.
Tuota että naiset eivät myöntäisi olevansa väärässä en oikein allekirjoita. Havaintojeni mukaan naiset tekevät mitä tahansa ollakseen miehille mieliksi, esittävät tyhmää, avutonta, "blondia", nauraa kihertävät miesten typerille jutuille...
No mitä olen näitä suhteet & tunteet palstan juttuja lukenut niin lähestulkoon aina naisten vastaukset jos johonkin miesongelmaan ovat seuraavanlaiset:
Mies ei anna -> miehen vika
Nainen ei anna -> miehen vika
Mies tekee syrjähyppyjä -> miehen vika
Nainen tekee syrjähyppyjä -> miehen vika
Mies ottaa eron -> syy miehessä
Nainen ottaa eron -> syy miehessä
Nainen valittaa, ettei kelpaa miehille -> miesten vika
Mies valittaa, ettei kelpaa naisille -> miehen vika
jne.. listaa voisi jatkaa loputtomiin.
No eikös kaikki ole naisten vika kun nainen on joko pihtari tai lutka. Naisen pitäisi jakaa itseään palstan miehille muuten on pihtari. Jos jakaa muille on lutka eikä kelpaa palstan miehille.
Valtaosa parisuhteista menee kyllä miehen ehdoilla, siinä olen samaa mieltä.
Tämä netti on ainut paikka missä naiset uskaltavat sanoa oman mielipiteensä, elävässä elämässä nainen mielistelee miestä 24/7.
On rankkaa jos naisena ei voi olla itsensä näköinen.Meikkaamalla kevyesti ja pukeutumalla tuoreisiin vaatteisiin jokanainen yrittää parastansa.On rikollista silloin vaatia,että pitäisi näyttää vieläkin erikoisemmalta.Itse vastaan tällaiseen haasteeseen,että juhliin sitten vasta juhlamaalit naamaan.
Ulkonäkö on strateegisissa mitoissakin,silmillä havannoiden, pitkälti suurinpiirtein se sama monilla eri naisilla.Varmasti moni meistä tavallisista haluaisi joskus mennä punaisessa mekossa duuniin!Kokoa 36!
paljon mutta ei ole kiinnostunut antamaan miehelle samanlaista huomiota. Esim. nainen odottaa että miehet kehuu hänen kroppaansa ja kiihottuu siitä, mutta itse ei kehu eikä varsinkaan kiihotu miesten kropista.