http://www.jumbo.fi/jumbo_zizzi
Tietääkö joku onko keskisuomessa tai Oulun paikkeilla Zizzi vaateliike jossa on "vain isojen tyttöjen vaatteita"?
Tietääkö joku onko keskisuomessa tai Oulun paikkeilla Zizzi vaateliike jossa on "vain isojen tyttöjen vaatteita"?
Vastaukset 26
Vanhimmat
eiköhän tuo zizzi ole suomen ensimmäisiä? ainakaan tuolla isotkoot.com -sivuilla ei ole kukaan maininnut toisesta.
kävin tsekkaas zizzin sivuilt millasista vaatteista on kyse, niin kerrankin suomeen tulee isojen tyttöjen liike, josta saa nuorekkaampiakin vaatteita.
Jos joku on jo kyseiseen liikkeeseen eksynyt, niin minkälainen hinta taso on?!?
http://www.zizzi.dk/collection/collection_main.php?language=1
On sopiva jokaiselle tavallisen paksulle lompakolle. Kävin ruotsin Borlängessä (Kupolen ostoskeskus) Zizzi liikkeessä ja olin aivan ihastunut heidän tavallisen reippaaseen mallistoonsa. Ostin "vähän" juhlavan tunikan joka maksoi 400 kr joka on noin 35 euroa. Kun puuttui yksi nauha sain vielä 10% alennusta. Seuraava liike tulee kuulemma lähiaikoina Sundsvalliin.
Minä menin heti avajaispäivänä jumbon zizziin ja ihastuin vaatteisiin heti! Ihania malleja ja värejä. Normaalihintaiset vaatteet kalliimpia kuin esim. lindexillä ym, mutta olen itse valmis maksamaan hieman ekstraa, että saa istuvia ja tyyllikkäitä vaatteita!
Ihanaa, suosittelen
Myytävät vaatteet ovat räikeän värisiä ja ylihintaisia. Joskus olen jotakin jopa kokeillut, mutta mittasuhteet ovat mielestäni oudot, eikä niillä saa "muotoja piiloo", vaan korostavat niitä. Lisäksi olen huomannut, että vaikka liikkeessä myydään värikkäitä ja "näyttäviä" vaatteita, on liikkeessä usein töissä mustiin mitään sanomattomiin vaatteisiin pukeutunut nainen. Varsinaisia työasuja myyjillähän ei ole. Kyllähän myyjän pitäisi antaa omalla pukeutumisellaan esimerkkiä. Useissa trendipukiiteissahan myyjät ovat selvästi pukeutuneet myytävien vaatteiden tyylisesti. Itse olen läski, suosin mustaa ja toivon voivani peittää muotoni mahdollisimman hyvin. En siis voisi kuvitellakaan meneväni töihin selvästi toisenlaista arvomaailmaa edustavaan kauppaan.
Sillä huhtikuun puolessa välissä avataan Zizzi-liike Keljon kauppakeskukseen, Jyväskylään.
saada jyväkylään joku kunnon xl-vaatteita myyvä liike! aikonaan siellä oli titaani (rouvamalleja, lopettanut), nyt wishwear (pieni valikoima), mutta mitään kunnon ketjua siellä ei ole ollutkaan, kun h&m, lindex, kapahl jne. vähentäneet ja lopettaneet xl-vaatelinjaansa. ja sikäli mikäli jyväkylässä olen oleillut, niin kyllä sielläkin meitä upeita xl-naisia löytyy :)!
Ainakin toi Zizzi Jyväskylän facebook -profiili vaikuttaa mukavan pirteältä.
Ihanaa saada tänne Jyväskyläänkin kunnon xl -trendikauppa :)
Kyllä nyt täytyy sanoa että mä ainakin olen saanut LOISTAVAA palvelua Jumbon Zizzistä!!
Ja mulla on alkanut aivan uusi elämä kun olen löytänyt Zizzin Jumbosta ;) En ole koskaan löytänyt niin istuvia farkkuja ja parasta mitä mulle on tapahtunut on että uskallan nykyään pukeutua!! Tässä samassa on tukkakin saanut uuden värin, vihdoinkin uskalsin senkin värjätä =)
Saan aivan mahtavaa palvelua ja opastusta joka ikinen kerta, kun asioin Jumbossa että kyllä on monella vaatekaupalla opettelemista. Ja täytyy kyllä sanoa että siellä on kaikki myyjät kyllä todella ammattilaisia ja ihania ihmisiä, en ole kyllä mitään mustaa hahmoa siellä nähnyt vaikka käyn melkein viikottain?!
Ei muuta kun kevättä rintaan ja rohkeasti värejä kohden tytöt! Siellä oli muuten pitkiä VÖITÄKIN, jeeeee!
ja ihania värikkäitä huiveja pilvin-pimein, täytyy taas kohta mennä uudestaan, mekko jäi taas sinne;)
Niin ja hyvä jos on tullut taas uusi liike, toivotaan että tulee paljon lisääkin!
Ouluun aukeaa zizzi vuoden 2011 aikana :)
Onko tieto varma? Olisi huippu juttu jos pitää paikkaansa.
No olen itse töissä Zizzi liikeessä ja tällaista infoa meille on annettu :)
Ihanaa!
Tosi hyvä, että vaatteita pääsee sovittamaan. Olen itse katsellut netistä http://www.vaatteetverkosta.org/verkkokaupat/zizzi-verkkokauppa/ Zizzin vaatemallistoa, kun täältä pohjoisemmasta ei aina viitsi lähteä Jumboon shoppaamaan ;)
Toistaiseksi tullut tilattua suoraa ulkomailta hieman halvempaan hintaan, mutta kokoa kun on hieman enemmän, on välillä joutunut taistelemaan palautusten kanssa. Onneksi kaikki on sujunut Brittiläisten liikkeiden suuntaan todella helposti ja asiakaspalvelu on ollut todella ystävällistä.
Mun mielestä Zizzillä on asiakaspalvelu kohdillaan.
facebook'sta bongasin tiedon, että zizzi avataan oulun zeppeliiniin marraskuussa.
http://www.facebook.com/?ref=mb&sk=inbox#!/pages/Zizzi-Zeppelin/207328532635674
Mistä zizziä voi tilata netistä?
Ellokselta. Katso pari viestiä ylöspäin; siinä olevassa linkissä kerrottiin asiasta.
Mä oon tilannut postiennakolla suoraan myymälästä, Zizzistä Oulun läheltä (kauppakeskus Zeppelinistä) toimitetaan jos on malli minkä haluaa!! Siellä on ollut kauppa kohta vuoden :)
Pohjoisemmassa asuvat voi ostaa Zizziä Haaparannalla sijaitsevasta vaateliikkeestä nimeltä CROWN. Todella hyvää palvelua saa... Hinnat kyllä tuntuu aika korkeilta mutta hyvän näköisiä vaatteita on sekä isokokoisille että toisella puolella liikettä pienemmille kokoille.
Oulussa avataan Zeppeliniin Zizzi marraskuun alussa :)
Zeppelinin kauppakeskus on kyllä Kempeleessä.
Jyväskylä, Tampere, Seinäjoki... Kohta myös Tampere ja Kempele (marraskuu 2011) Viesti on kyllä pari vuotta myöhässä, mut edelleen ihania vaatteita :)
Hyvinkäälle avataan lokakuussa Willa kauppakeskukseen. Nuorekkaita vaatteita ei siinä mitään, ei vaan oikein minulle .. Ikääkin viisikymmentä.
Äitini 63v löysi Zizzistä ihanan tunikan ja perusfarkut. Eiköhän sieltä löydy 'nuorelle 50v 'jotain...
Raisiosta löytyy myös!! :)
Zizziä voi tilata myös elloksellata (: