Miksi Rakkaus, Kemiat ja Aviolittomme ei toimi enää?

MISTÄ JOHTUU YHTÄKKINEN VALTAVA MÄÄRÄ AVIOEROJA JA SINKKUTALOUKSIA?
TÄSSÄ REHELLINEN SYY. KATSOKAA TÄMÄ LINKKI JA KAUHISTUKAA ;)

http://www.foorumi.info/miestentasaarvo/viewtopic.php?t=241

Tämä kehitys johtii siitä, ett suomen poikalapset sekä miehet ovat yhtäkkisesti ja historiallisesti ennennäkemättömästi kastroitu metroseksualisteiksi ynm ainakin (3) kolmella eri tavalla! Samaan aikaan naiset ovat taas maskuloituneet ja sairastuneet feminismiin monella tapaa! Tämä on täysin epäluonnollista.

Näistä tieteellisistä faktoista ei vaain puhuta julkisuudessamme, koska niin suuri osa toimittajistamme on jo itse osittain sairastunut feminismiin tai metroseksualismiin.


MIEHET:

I.

Masennuslääkkeitä on syönyt jo jossain vaiheessa elämäänsä 1-2 miljoona Suomalaista ja tälläkin hetkellä eri masennuslääkkeitä syö sadat tuhannet Suomalaiset. Luku myös kasvaa koko ajan.


http://www.yle.fi/akuutti/arkisto2004/051004_b.htm

Psykiatrian professori Esa Leinonen:
SSRI-lääkkeiden tyypillisimmät haitat ovat hoidon alussa unettomuus, rauhattomuus, päänsärky ja pahoinvointi. On hyvin tyyypillistä, että nämä haitat tulevat hoidon ensimmäisinä viikkoina ja hoidon hyödyt tulevat vasta noin kuukauden kuluttua. Ensin tulevat siis haitat ja sitten myöhemmin vasta hyödyt. MUTTA KAIKKI SSRI-LÄÄKKEET VIEVÄT SEKSIHALUT. TÄMÄ HAITTA EI OLE OHIMENEVÄ VAAN VAIVAA KOKO LÄÄKEHOIDON AJAN.


II.

www.keskipohjanmaa.net/gen/88076.asp

Helinä Göös, imetyskouluttaja ja kätilö:
Läheisyys on – tai ainakin sen pitäisi olla – puoli ruokaa. Aikuisinakin kaipaamme kosketusta ja läheisyyttä. Se on meissä syvä, inhimillinen tarve, jonka tarpeen tyydyttämisellä on erikoisen suuri merkitys elämämme alkumetreillä. Meidän kulttuurissamme tälle asialle ei kuitenkaan ole osattu antaa tarpeeksi suurta merkitystä. TUTKIMUSTEN MUKAAN ELÄMÄMME ENSIMMÄISTEN VUOSIEN KOKEMUKSILLA ON SUURIN VAIKUTUS VUOROVAIKUTUSTAITOIHIMME. TÄLLÖIN LUOMME KÄSITYKSEN OMASTA ITSESTÄMME JA ARVOSTAMME! (ELI SUURIN VAIKUTUS SIIHEN SUOMALAISEN MIEHEN ITSETUNTOON, MASENNUSALTTIUTEEN JA SIIHEN OSAAKO PUHUA JA PUSSATA...)


http://tv1.yle.fi/ohjelmat/dokumentit?page=1

Vuoden kehittäjäkätilö Pirjo Härmä:
SUOMESSA IMETETÄÄN POHJOISMAISTA VÄHITEN (LÄHES KOKO MAAILMAN VÄHITEN JA TÄHÄN ON WHOKIN PUUTTUNUT USEASTI). Imetys lopetetaan turhan aikaisin ja usein terveydenhoitajan "luvalla". Sanoo kätilöt tv-sarjan Pirjo Härmä. Suomen Kätilöliitto on valinnut Pirjo Härmän Vuoden 2009 kehittäjäkätilöksi.


III.

http://plaza.fi/tv/ohjelma/582740

Prisma: Miehet vaaravyöhykkeessä

Lukuista johtavat tiedemiesryhmät Yhdysvalloista, Ranskasta, Skandinaviasta ynm:
"Siittiömäärät vähenevät, siemennesteen laatu heikkenee, pojat naisistuvat jne... pääsääntöisesti jo joka päivä syötävien valmisruokien kemikaalien takia... mutta sama ilmiö on havaittavissa myös jo eläinmaailmassa "

TUOSSA DOKUMENTISSAHAN MAAILMAN ERI HUIPPUTUTKIJAT KERTOVAT, ETTÄ ASIA ON JO NIIN HÄLYYTTÄVÄ, ETTÄ SE ON VÄHINTÄÄN VERRATTAVISSA KASVIHUONEILMIÖÖN!

Mainittakoon vielä, että alkoholi tuhoaa miehen teston erittämistä kuten valmisruoatkin ja tekee taas päinvastoin naisilla, miehistää heitä...ja suomen juomalukujen kehityksen varmaan suurin osa tietääkin viime vuosikymmeniltä?



NAISET:

ESIM.

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Ehkäisypillerit voivat kiusata naista huomaamatta/1135239428890

Ehkäisypillereistä luopuminen saattaa yllättää naisen: tutuksi tullut kiukutus loppuu yhtäkkiä.

"Hormoniehkäisyä käyttäviä varoitetaan epämääräisistä sivuoireista, kuten masennuksesta, ärtyneisyydestä ja seksuaalisesta haluttomuudesta. (sekä tunnetusti myös ylipainosta eli lihomisesta)

Moni nuorena ehkäisyn aloittanut ei kuitenkaan ehdi ennen lapsentekoikää kokea, millaista elämä on omilla hormoneilla. Tällöin pillereiden aiheuttamaa kiukkuisuutta voi erehtyä pitämään luonnollisena.

Kansanterveyslaitoksen vuoden 2004 tietojen mukaan 25-39 vuotiaista naisista lähes 90 prosenttia käyttää tai on jossain vaiheessa käyttänyt tablettiehkäisyä."


ESIM.

http://www.city.fi/artikkeli/Rakkaus geenikartalla/2764/

Tutkijat ovat pitkään arvelleet ehkäisypillereiden aiheuttavan hämminkiä naisten parinvalintaan.

Ainoastaan e-pillereitä syövät naiset valitsivat omaa perimäänsä muistuttavia miehiä... Geeneiltään erilaiset onnistuvat lastenteossa paremmin, saavat terveempiä ja vastustuskykyisempiä lapsia, eivätkä kyllästy toisiinsa niin helposti.

(tästä on siis lukuisia tutkimuksia olemassa ... eli mahdollisimman maskuliininen mies ja naisellinen nainen viihtyvät pisimpään liitossa ja saavat terveimmät lapset... miksiköhän siis Suomessa me olemmekaan eroissa maailman ykkösiä... ja lapsilla on yhtäkkiä alkanut olla räjähdysmäisesti allergioita, autoimmuunisairauksia, hermoston heikkoutta ynm?)

Väärä miesvalinta? Syytä pillereitä:
http://www.vau.fi/Teemat/Teemakategoriat/Raskauden-suunnittelu/Vaara-miesvalinta-Syyta-pillereita/

"“Geenien liiallinen samankaltaisuus voi lapsettomuusongelmien lisäksi johtaa parisuhteen kariutumiseen sen jälkeen, kun nainen lakkaa käyttämästä pillereitä”, tutkimusta Liverpoolin yliopistossa johtanut Craig Roberts sanoo."


ESIM.

http://www.vau.fi/Teemat/Teemakategoriat/Raskauden-suunnittelu/Terve-sperma-pitka-elama/

"Miehen hedelmällisyysongelmat ovat yleistyneet viimeisten 50 aikana, American Journal of Epidemiology lehdessä julkaistussa tutkimusraportissa kerrotaan. Syitä tähän on monia, mutta ajatellaan, että ongelmat saattavat alkaa jo kohdussa, mieheen sukupuolielinten sikiöaikaisen kehityksen aikana." (ne nuorten naisten e-pillerit, yhtäkkinen juominen, valmisruokien kemikaalit, e-pillerien erittyminen pohjavesiin länsimaissa...)

http://www.usatoday.com/news/nation/2008-03-10-drugs-tap-water_N.htm



ESIM.

http://www.ktl.fi/portal/suomi/julkaisut/kansanterveyslehti/lehdet_1996/10_1996/nainen_maskulinisoituu_alkoholin_myota/

NAISEMME MASKULINISOITUVAT LISÄKSI ALKOHOLIN MYÖTÄ, MIEHET PÄINVASTOIN NAISISTUVAT:

Nainen siis lisäksi maskulinisoituu myös alkoholin myötä ja naisten alkoholinkäyttö onkin 5-7 kertaistunut vain 30 vuodessa feministisessä suomessa...

Miehillä taas käy päinvastoin, eli heidän testotasonsa laskevat, eikä tuo miestekään juominen vähentynyt ole.

http://www.vau.fi/Teemat/Teemakategoriat/Raskauden-suunnittelu/Baarin-antimet-tekevat-hallaa-siittioille/


Pitäisikö siis feminismin ja metroseksualismin olla näin ihannoitavia asioita terveessä kulttuurissa?

Kuinka kallista hintaa me lopulta maksamme tästä feminismistisestä noidankehästä?
3678
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuolla uudella miesten tasa-arvo Ry:llä on kyllä kirjoitettuna ja kerättynä mielenkiintoisia juttuja..

http://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksi/2009090810208002_lz.shtml

Amerikkalaisprofessoreiden mukaan naiset harrastavat seksiä enemmän käytännön syistä kuin intohimon vieminä:

Suurimmalla osalla motiivit liittyivät taloudellisiin tai materiaalisiin palkintoihin.

- Suurin osa miehistä pitää suurinta osaa naisista ainakin jossain määrin seksuaalisesti viehättävinä. Sitä vastoin suurin osa naisista ei pidä suurinta osaa miehistä yhtään seksikkäänä, kirjailija-professoreiden yhteenveto aiheesta kuuluu.



VALTIO AVIOMIEHEN KORVIKKEENA

www.foorumi.info/miestentasaa...opic.php?t=177

Suomessa varallisuutta siirtyy miehiltä naisille myös erilaisten valtion järjestelmien kautta, jotka vähentävät naisten riippuvuutta miehistä. Timo Karjalainen kertoo, että terveydenhuollon menot vuodessa ovat yhteensä 11,8 miljardia euroa, josta naisten osuus oli 7 miljardia ja miesten osuus 4,8 miljardia. Miesten tappio vuodessa 2000-luvun alussa oli siten 2,2 miljardia. Voidaan otaksua, että suurin osa palveluihin käytetyistä rahoista on kerätty miehiltä, kuten myös suurin osa vanhuseläkkeisiin kerätyistä rahoista. Karjalaisen arvion mukaan miehet rahoittivat edellä mainittuja palveluja 1,6 miljardilla eurolla enemmän kuin naiset. Miesten vanhuus- ja perhe-eläkejärjestelmään sijoittaman euron arvo suhteessa naisen euroon on noin 70 sentin paikkeilla. Kun miesten lyhyemmän eliniän aiheuttamien menetysten arvo lasketaan yhteen miehille julkisesta terveydenhoidosta ja eläkejärjestelmästä lankeavien kulujen kanssa, miesten kokonaistappioksi tulee Karjalaisen mukaan 11,8 miljardia vuodessa 2000-luvun alkua tarkastellen... Mitä enemmän miesten varallisuus siirtyy naisille valtion kautta kierrätettynä, sitä riippumattomampia naiset ovat miehistä.

(päälle siis vielä tällä hetkellä vain miehille pakollinen palkaton asetyö naisten suojelemiseksi/asevelvollisuus...)



MIKSI NAISET EIVÄT TEE ALOITTEITA? (eroja ja yhden ihmisen talouksia kyllä sitäkin enemmän, sillä keinotekoinen kysynnän nostaminenhan tunnetusti nostaa tuotteen tai palvelun arvoa)

"Farrell kuvaa miehille lankeavaa aloitevastuuta seuraavasti: Jos et tee aloitetta, naiset eivät ainakaan tee sitä. Valmistaudu tulemaan torjutuksi noin 150 kertaa katsekontaktin ja seksuaalisen kontaktin välissä. Valmistaudu samaan torjuntamäärään jokaisen uuden naisen kanssa. Mitä attraktiivisempi nainen on, sitä enemmän hänellä on varaa torjua sinut. Selvitä, mitkä eit tarkoittavat ei, mitkä eit tarkoittavat ehkä ja mitkä ehkät tarkoittavat kyllä. Miesten ongelma ei ole siten pelkästään ensimmäisten aloitteiden tekemisessä, vaan kaikkien torjuntojen voittamisessa. Jos mies kysyy naiselta seksiä heti, vastaus on lähes varma ei, mutta jos mies on tarpeeksi kohtelias, hyvä, sitkeä, menestynyt, romanttinen, hellä, hyvätuloinen, valmis sitoutumaan ja kaikkea muuta, niin nainen saattaa sanoa kyllä.

Aloitteen kohteena oleminen merkitsee valtaa verrattuna aloitteen tekijän rooliin. Aloitteen tekijä on ilmaissut kiinnostuksensa ja sanonut kyllä. Aloitteen kohde voi sanoa kyllä tai ei, mikä tarkoittaa enemmän vaihtoehtoja. Jos aloitteen kohde sanoo ei, torjunta aiheuttaa aloitteen tekijälle psykologisia kustannuksia. Ensimmäisen aloitteen tekemisestä seuraa myös automaattisia jatkovelvollisuuksia lisäaloitteiden tekemiseksi. Jos mies menee juttelemaan naiselle baarissa, miehellä on automaattisesti velvollisuus pitää yllä keskustelua ja osoittaa olevansa hauska, älykäs ja huomion arvoinen yksilö. Mies ei voi vain sanoa hei ja odottaa, että nainen jatkaisi keskustelua eteenpäin. Syntyy asetelma, jossa aloitteen kohteesta tulee ”vallassa oleva päättäjä” ja aloitteen tekijästä ”mielistelevä alamainen”, joka yrittää vakuuttaa päättäjän kelvollisuudestaan."

Äänestä

nähnyt paljon vaivaa etsiessäsi tietoa. Se on ihan hyvä!

ehkä olisit voinut tiivistää hiukan, samoin ajatella vähän johdonmukaisemmin.

Totta on että erilaiset kemikaalit vaikuttavat jo hormonitoimintaamme sekä perimäämme. Tästä ollaan visusti hiljaa, sillä siinä liikkuvat suuret rahat. Kuka tarvitsee kaikkea tuota kemikaalin määrää – me kuluttajat? Kuka ostaa shampoot, saippuat, pesuaineet, valmisruuat, energia juomat, tai vaikka partavedet. Me haluamme kaikkea nopeasti, vaivatta ja nauttien.

Oletko koskaan miettinyt kuka hyötyy siitä että ostamme kaiken tuon kritisoimatta ja ajattelematta?

Kuka saa siitä eniten rahaa? Taloudellista voittoa? Kuka haluaa että tuhoamme itsemme?

Eivät varmaankaan feministit vaan ihan jotkut toiset tahot.

Olet niin omaksunut juuri sen ajattelutavan kuin nuo jotka haluavat sinun ostavan noita tuotteita. Ettet vaan ymmärrä kuka sinua johtaa harhaan.

Eivät ne ole sinun vihollisiasi jotka haluavat että ihmiset olisivat tasavertaisia vaan ne jotka haluavat saada sinulta rahaa kulutukseen. Älä ajattele vaan etsi ongelmiisi syyllinen, joka ei ole missään tekemissä todellisuuden kanssa!

Ne jotka tuhoavat meitä ja maailmaa, eivät ole feministejä. He ovat aivan jotain muita. Ja he onnistuvat koska löytyy kaltaisiasi ihmisiä, joita on niin helppo vetää retkuun!

Äänestä

Miten nuo liittyy oikeasti jokaisen ihmisen arkipäivään. Omassa piirissä kaikki olemme kyllä ihan naisia, mutta odotamme että myös miehet osallistuvat kotitöihin. Mitähän feminismiä sillä harjoitamme? Luulen, että nuo tyhjät teesisi ei oikeasti kosketa arkielämää ruohonjuuritasolla. Ovat vaan aatteita, mitkä on nostettu esiin.

Niin, ja tiedoksesi, niitä masennuslääkkeitä syö kyllä hyvin moni nainenkin ja ihan liikaa. ...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UUTTA TIETOA kirjoitti:

MISTÄ JOHTUU YHTÄKKINEN VALTAVA MÄÄRÄ AVIOEROJA JA SINKKUTALOUKSIA?
TÄSSÄ REHELLINEN SYY. KATSOKAA TÄMÄ LINKKI JA KAUHISTUKAA ;)

http://www.foorumi.info/miestentasaarvo/viewtopic.php?t=241

Tämä kehitys johtii siitä, ett suomen poikalapset sekä miehet ovat yhtäkkisesti ja historiallisesti ennennäkemättömästi kastroitu metroseksualisteiksi ynm ainakin (3) kolmella eri tavalla! Samaan aikaan naiset ovat taas maskuloituneet ja sairastuneet feminismiin monella tapaa! Tämä on täysin epäluonnollista.

Näistä tieteellisistä faktoista ei vaain puhuta julkisuudessamme, koska niin suuri osa toimittajistamme on jo itse osittain sairastunut feminismiin tai metroseksualismiin.


MIEHET:

I.

Masennuslääkkeitä on syönyt jo jossain vaiheessa elämäänsä 1-2 miljoona Suomalaista ja tälläkin hetkellä eri masennuslääkkeitä syö sadat tuhannet Suomalaiset. Luku myös kasvaa koko ajan.


http://www.yle.fi/akuutti/arkisto2004/051004_b.htm

Psykiatrian professori Esa Leinonen:
SSRI-lääkkeiden tyypillisimmät haitat ovat hoidon alussa unettomuus, rauhattomuus, päänsärky ja pahoinvointi. On hyvin tyyypillistä, että nämä haitat tulevat hoidon ensimmäisinä viikkoina ja hoidon hyödyt tulevat vasta noin kuukauden kuluttua. Ensin tulevat siis haitat ja sitten myöhemmin vasta hyödyt. MUTTA KAIKKI SSRI-LÄÄKKEET VIEVÄT SEKSIHALUT. TÄMÄ HAITTA EI OLE OHIMENEVÄ VAAN VAIVAA KOKO LÄÄKEHOIDON AJAN.


II.

www.keskipohjanmaa.net/gen/88076.asp

Helinä Göös, imetyskouluttaja ja kätilö:
Läheisyys on – tai ainakin sen pitäisi olla – puoli ruokaa. Aikuisinakin kaipaamme kosketusta ja läheisyyttä. Se on meissä syvä, inhimillinen tarve, jonka tarpeen tyydyttämisellä on erikoisen suuri merkitys elämämme alkumetreillä. Meidän kulttuurissamme tälle asialle ei kuitenkaan ole osattu antaa tarpeeksi suurta merkitystä. TUTKIMUSTEN MUKAAN ELÄMÄMME ENSIMMÄISTEN VUOSIEN KOKEMUKSILLA ON SUURIN VAIKUTUS VUOROVAIKUTUSTAITOIHIMME. TÄLLÖIN LUOMME KÄSITYKSEN OMASTA ITSESTÄMME JA ARVOSTAMME! (ELI SUURIN VAIKUTUS SIIHEN SUOMALAISEN MIEHEN ITSETUNTOON, MASENNUSALTTIUTEEN JA SIIHEN OSAAKO PUHUA JA PUSSATA...)


http://tv1.yle.fi/ohjelmat/dokumentit?page=1

Vuoden kehittäjäkätilö Pirjo Härmä:
SUOMESSA IMETETÄÄN POHJOISMAISTA VÄHITEN (LÄHES KOKO MAAILMAN VÄHITEN JA TÄHÄN ON WHOKIN PUUTTUNUT USEASTI). Imetys lopetetaan turhan aikaisin ja usein terveydenhoitajan "luvalla". Sanoo kätilöt tv-sarjan Pirjo Härmä. Suomen Kätilöliitto on valinnut Pirjo Härmän Vuoden 2009 kehittäjäkätilöksi.


III.

http://plaza.fi/tv/ohjelma/582740

Prisma: Miehet vaaravyöhykkeessä

Lukuista johtavat tiedemiesryhmät Yhdysvalloista, Ranskasta, Skandinaviasta ynm:
"Siittiömäärät vähenevät, siemennesteen laatu heikkenee, pojat naisistuvat jne... pääsääntöisesti jo joka päivä syötävien valmisruokien kemikaalien takia... mutta sama ilmiö on havaittavissa myös jo eläinmaailmassa "

TUOSSA DOKUMENTISSAHAN MAAILMAN ERI HUIPPUTUTKIJAT KERTOVAT, ETTÄ ASIA ON JO NIIN HÄLYYTTÄVÄ, ETTÄ SE ON VÄHINTÄÄN VERRATTAVISSA KASVIHUONEILMIÖÖN!

Mainittakoon vielä, että alkoholi tuhoaa miehen teston erittämistä kuten valmisruoatkin ja tekee taas päinvastoin naisilla, miehistää heitä...ja suomen juomalukujen kehityksen varmaan suurin osa tietääkin viime vuosikymmeniltä?



NAISET:

ESIM.

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Ehkäisypillerit voivat kiusata naista huomaamatta/1135239428890

Ehkäisypillereistä luopuminen saattaa yllättää naisen: tutuksi tullut kiukutus loppuu yhtäkkiä.

"Hormoniehkäisyä käyttäviä varoitetaan epämääräisistä sivuoireista, kuten masennuksesta, ärtyneisyydestä ja seksuaalisesta haluttomuudesta. (sekä tunnetusti myös ylipainosta eli lihomisesta)

Moni nuorena ehkäisyn aloittanut ei kuitenkaan ehdi ennen lapsentekoikää kokea, millaista elämä on omilla hormoneilla. Tällöin pillereiden aiheuttamaa kiukkuisuutta voi erehtyä pitämään luonnollisena.

Kansanterveyslaitoksen vuoden 2004 tietojen mukaan 25-39 vuotiaista naisista lähes 90 prosenttia käyttää tai on jossain vaiheessa käyttänyt tablettiehkäisyä."


ESIM.

http://www.city.fi/artikkeli/Rakkaus geenikartalla/2764/

Tutkijat ovat pitkään arvelleet ehkäisypillereiden aiheuttavan hämminkiä naisten parinvalintaan.

Ainoastaan e-pillereitä syövät naiset valitsivat omaa perimäänsä muistuttavia miehiä... Geeneiltään erilaiset onnistuvat lastenteossa paremmin, saavat terveempiä ja vastustuskykyisempiä lapsia, eivätkä kyllästy toisiinsa niin helposti.

(tästä on siis lukuisia tutkimuksia olemassa ... eli mahdollisimman maskuliininen mies ja naisellinen nainen viihtyvät pisimpään liitossa ja saavat terveimmät lapset... miksiköhän siis Suomessa me olemmekaan eroissa maailman ykkösiä... ja lapsilla on yhtäkkiä alkanut olla räjähdysmäisesti allergioita, autoimmuunisairauksia, hermoston heikkoutta ynm?)

Väärä miesvalinta? Syytä pillereitä:
http://www.vau.fi/Teemat/Teemakategoriat/Raskauden-suunnittelu/Vaara-miesvalinta-Syyta-pillereita/

"“Geenien liiallinen samankaltaisuus voi lapsettomuusongelmien lisäksi johtaa parisuhteen kariutumiseen sen jälkeen, kun nainen lakkaa käyttämästä pillereitä”, tutkimusta Liverpoolin yliopistossa johtanut Craig Roberts sanoo."


ESIM.

http://www.vau.fi/Teemat/Teemakategoriat/Raskauden-suunnittelu/Terve-sperma-pitka-elama/

"Miehen hedelmällisyysongelmat ovat yleistyneet viimeisten 50 aikana, American Journal of Epidemiology lehdessä julkaistussa tutkimusraportissa kerrotaan. Syitä tähän on monia, mutta ajatellaan, että ongelmat saattavat alkaa jo kohdussa, mieheen sukupuolielinten sikiöaikaisen kehityksen aikana." (ne nuorten naisten e-pillerit, yhtäkkinen juominen, valmisruokien kemikaalit, e-pillerien erittyminen pohjavesiin länsimaissa...)

http://www.usatoday.com/news/nation/2008-03-10-drugs-tap-water_N.htm



ESIM.

http://www.ktl.fi/portal/suomi/julkaisut/kansanterveyslehti/lehdet_1996/10_1996/nainen_maskulinisoituu_alkoholin_myota/

NAISEMME MASKULINISOITUVAT LISÄKSI ALKOHOLIN MYÖTÄ, MIEHET PÄINVASTOIN NAISISTUVAT:

Nainen siis lisäksi maskulinisoituu myös alkoholin myötä ja naisten alkoholinkäyttö onkin 5-7 kertaistunut vain 30 vuodessa feministisessä suomessa...

Miehillä taas käy päinvastoin, eli heidän testotasonsa laskevat, eikä tuo miestekään juominen vähentynyt ole.

http://www.vau.fi/Teemat/Teemakategoriat/Raskauden-suunnittelu/Baarin-antimet-tekevat-hallaa-siittioille/


Pitäisikö siis feminismin ja metroseksualismin olla näin ihannoitavia asioita terveessä kulttuurissa?

Kuinka kallista hintaa me lopulta maksamme tästä feminismistisestä noidankehästä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu