onko kellään minkäänlaista kokemusta, miten saisin värjättyä hiukseni mustista vaaleanruskeiksi mahdollisimman helpolla tavalla ? : )
tuo väri olisi aika kiva :
http://www.clairol.co.uk/perfect10/images/swatch/large/6g.jpg
tuo väri olisi aika kiva :
http://www.clairol.co.uk/perfect10/images/swatch/large/6g.jpg
Vastaukset 3
Vanhimmat
värinpoisto.
Itse värjäsin todella tumman ruskeista, lähes mustista vaaleamman ruskeiksi kampaajalla. Hän raidoitti koko pääni vaaleilla raidoilla ja laittoi vielä vaaleanruskean sävytteen päälle. Olen todella tyytyväinen :) Onneksi kampaaja sai minut luopumaan värinpoisto-/vaalennuspesuideoista. Lopputulos oli todella luonnollinen, eikä näyttänyt siltä että minulla olisi vaaleita raitoja päässä, vaan yleissävy on vaaleanruskea.
Vuosi takaperin laitoin päähäni itse värinpoiston ihan kylmän viileästi. Hiuksista ei tullut oranssit vaikka luulin, että niistä tulisi. Sitten siihen päälle seuraavana päivänä vaaleanruskea väri. Siitä tuli kiva kuparin sävyinen, vaikken ottanut punasävyistä väriä.
Niin hiukseni olivat tuolloin mustat.
Mutta jos haluat siistin tukan niin kannattaa mennä parturiin. Itse en viitsinyt maksaa 100euroa värjäyksestä ja värinpoistosta. Hyvä tukka tuli, vaikka kuivui aika paljon.. Laitoin hoitoainetta paljon ja toista hiuksiin jätettävää hoitoainetta niin tuli hyvä tukka nopeasti ;D
Jos sinulla on pitkät hiukset niin mene parturiin :D Latvoissa on varmasti paljon mustaa väriä.