Huulien hoito-vinkkejä

Hei! Minulla on hyvin kuivat huulet ja mitkään Supermarketin halpis-huulivoiteet eivät tunnu auttavan. Olisiki jollakulla siis vinkkejä, millä saisi huulet hyvään kuntoon, ja pysymään sellaisina?
3276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Dr Hauschkalla on hyvä puikkohuulirasva, kosteuttaa tosi tehokkaasti...

Äänestä

Hei!

Kuori huulet ensin sokerilla. Kasta joko sokeripala vetee ja hiero sillä, tai sekoita vettä talousokeriin ja hiero seosta huulillesi. Laita sitten hunajaa n. 10 minuutiksi huulillesi vaikuttamaan. Tämä toimii ensiapuna. Huulirasvan sijaan voisit kokeilla Elizabeth Ardenin 8 Hour Creamia, joka pitää huuletkin pehmeinä, mutta toimii myös muihin esim. kasvojesi kuiviin kohtiin.

http://meikkistudio.blogspot.com/

Äänestä
  • Tuli mieleen myös, että jos et halua tuhlata arvokkaaseen 8 hour creamiin, kokeile apteekin Bepanthenia.. Se pitää huulet myös ihanan pehmoisina.

    http://meikkistudio.blogspot.com/

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kitoos kirjoitti:

Hei! Minulla on hyvin kuivat huulet ja mitkään Supermarketin halpis-huulivoiteet eivät tunnu auttavan. Olisiki jollakulla siis vinkkejä, millä saisi huulet hyvään kuntoon, ja pysymään sellaisina?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu