Oon syöny yasmin pillereitä liki 2 vuotta. on vakituinen suhte ja syön pilleir kyllä ajallaan ja säännölisesti.. Mutta viime aikoina joskus yhdynnän jälkeen tulee pieni tippa verta.. Että onko tämä normaalia? Viimeksi tuli aika rutkastkkin ja ruskeaa vuotoa tullu hieman niin vähän säikäyttää ja mietityttää onko kaikki ok. osaako kukkaa sanoa vai pitäskö männä lääkäriin?
pientä vuotoa yhdynnän jälkeen
^^^^
3288
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sama juttu, kun käytin Yasmin pillereitä. Tuhruttelua ei tullut ihan jokaisella kerralla, mutta aikas usein kuitenkin. Mulla johtui siitä, että pillerit ei ilmeisesti oikein sopineet mulle ja kostuin tosi hitaasti, josta syystä kuivat limakalvot ärtyivät, miehen tullessa sisään. Usein myös yhdynästä aiheutui kirvelyä alapäähän. Kokeiltiin sitte toistakin pillerimerkkiä, mutta sama juttu. Nyt asia kunnossa, kun lopetin pillerit.
Käytän myös Yasmin-pillereitä, olen niitä tosin käyttänyt jo noin 5 vuotta jos muistan oikein, ilman minkäänlaisia ongelmia. Nyt olen huomannut tuon saman pienen vuodon yhdynnän jälkeen. Olen muutenkin varaamassa aikaa lääkäriltä joten ajattelin samantien tätäkin kysyä.. :)
Mullakin oli tuota ongelmaa joskus Yasmineiden kanssa muutakin ylimääräistä tiputtelua.
Vaihdoin merkin Cypretyliin, ei ole enää tuota ongelmaa.