Vanhempi mies

just a dreamer

Ah, pidän niin paljon vanhemmista, karismaattisista ja hyväkäytöksisistä miehistä. Itse olen kovin nuori, täytän vasta 19. Mutta en mahda mitään, että pääni menee pyörälle eräästäkin vanhemmasta, arvostetussa ammatissa työskentelevästä miehestä. Se, että on tärkeässä ammatissa yksinkertaisesti saa vain paljon plussaa, vaikka raha minua ei sinällään kiinnosta. Eikä siipeily, minuakin kiinnostaa hankkia hyvä koulutus ja ammatti. Mutta viehätyn vain niin kovasti tällaisista, vaikka mies lähentelisikin 60 vuoden ikää.
Harmillista, että juuri minulla sattuu olemaan poikkeavia mieltymyksiä ikätovereiheni verraten. Tai en ainakaan ole kovin usein kuullut vastaavasta ikäisteni joukossa... sinällään poikkeavuus ei haittaa, mutta ei ole kovin helppoa saada itselleni edellä kuvaamaani miestä.

1

332

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • etiq

      Tiedän tunteen! Itse olen kanssa 18, mutta miehet keitä olen tavannut on lähellä kolmeakymmentä. Minulla oli suuri ihastus erästä miestä kohtaan, hän oli 31v. Kyllä sen vähän ajan päästä huomaa ettei näistä vanhemmista miehistä mitään pitempää suhdetta saa. Hassua että 18 vuotias etsii suhdetta, mutta naimisiin-meno-iässä oleva mies jonka "kuuluisi" jo rauhottua ja asettua aloilleen, tapailee nuoria tyttöjä vain hauskanpidon merkeissä... Ei minua toisaalta ikäni takia hurjan vakavasti otetakkaan.
      Jospa kokeilisin jotain alle kaksvitosta kerrankin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi

      että tein pahaa sulle. En ole täysijärkinen.
      Ikävä
      141
      1359
    2. Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä

      Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa
      Ikävä
      292
      977
    3. Milloin olet viimeksi ollut hänen..

      Lähettyvillä??
      Ikävä
      43
      865
    4. Milloin näit kaivattusi viimeksi?

      Mitä olisit halunnut tehdä tai sanoa hänelle?
      Ikävä
      33
      641
    5. Tappio Rydmanille

      Ei pystynyt Wille saamaan tahtonsa läpi. https://www.hs.fi/politiikka/art-2000012093775.html
      Perussuomalaiset
      145
      633
    6. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      38
      597
    7. 52
      551
    8. Sometähti villisika-Seppo on kuollut

      Suomussalmella lemmikki­eläimeksi virallisesti hyväksytty villisika Seppo on kuollut. https://yle.fi/a/74-20232445
      Suomussalmi
      28
      528
    9. Tiesitkös rakas

      Mun taivas on pilvinen ja synkkä. Päivät värittömiä ja harmaita. Missä olet, aurinkoni? 💔
      Ikävä
      44
      511
    10. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      107
      498
    Aihe