Vakipanosta

Millaisia hyviä ja huonoja kokemuksia teillä on?
Itselläni on tällä hetkellä tosi paha olo ja oon lukossa. Eikä ole ketään kelle puhua.
Voisin kuvitella että tämä touhu loppuu mun osalta, koska paha olo voittaa hyvänolontunteen.
11441
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

on aina sen arvoista!

Äänestä

Hyviä kokemuksia: ihana mies, rehellinen, kunnioittaa naista, saan hyvää seksiä riittävän usein.
Alkuajan väännön jälkeen olen varsin tyytyväinen siihen että saan vapaasti tulla ja mennä itsekin.
Huonoja kokemuksia: aluksi oli vaikea itse sulattaa sitä että mies ei halunnut vakituista suhdetta.

Samaa pyörittelin, että niin kauan kuin tuntuu hyvältä jatkan... sitten aina kun tuntui pahalta laitoin "suhteen" jäähylle. Mies on sen verran positiivinen heppu ettei hermostu. On valmis tapaamaan kun minäkin olen.

Olisi hyvä jos olisi ystävä jolle puhua, itse olen sen verran avoin että olen rasittanut aikoinaan montaakin ystävää tällä jutulla.

Äänestä
  • Minulla tässä suhteessa on nähty aika harvoin, itse haluaisin useammin. Kyseessä ei ole kuitenkaan varattu mies. Itselleni sopisi suhde, jossa molemmat saisivat vapaasti elää omaa elämää.
    Olen tähän suhteeseen tyytynyt lähinnä vain sen takia, että saan seksiä edes silloin tällöin. Mies kyllä miellyttää minua muutenkin. Hän ei halua sitoutua.
    Oon vieläkin niin lukossa, mutta kohta helpottaa.

    Äänestä

  • Tiina44 kirjoitti:

    Minulla tässä suhteessa on nähty aika harvoin, itse haluaisin useammin. Kyseessä ei ole kuitenkaan varattu mies. Itselleni sopisi suhde, jossa molemmat saisivat vapaasti elää omaa elämää.
    Olen tähän suhteeseen tyytynyt lähinnä vain sen takia, että saan seksiä edes silloin tällöin. Mies kyllä miellyttää minua muutenkin. Hän ei halua sitoutua.
    Oon vieläkin niin lukossa, mutta kohta helpottaa.

    huono olo, niin ei kannata jatkaa..
    Mulla on ollut vakipano noin vuoden verran. Nyt on olo sellainen, että en halua jatkaa sitä enää.. Ei se sovellu minulle pidemmän päälle.

    Äänestä

  • on kerran... kirjoitti:

    huono olo, niin ei kannata jatkaa..
    Mulla on ollut vakipano noin vuoden verran. Nyt on olo sellainen, että en halua jatkaa sitä enää.. Ei se sovellu minulle pidemmän päälle.

    ...siksihän sitä ongelmia tulee. On muuten paljon energiaa vapautunut, kun sai ajateltua nää asiat pääkopassaan selviksi. En odottele että milloin toinen soittaa. Tämä juttu kesti puol vuotta.
    Tänään sitä kyllä jo alkoi miettimään että jos kuitenkin..jollain lailla, kun seksiä tekee mieli.
    Mutta ei, täytyy suunnata ajatukset muualle.

    Äänestä

Vakinpaneminen on tyypillistä YT-miehille. Heillä on monia eri vakipanoja, joita he panevat vuoroilloin. Järjestely on mitä loistavin YT-miehen kannalta. Ihastuneet naiset ovat uskollisia, mutta YT-mies saa silti joka yö eri naisen pantavaksi- ei siis kyllästy. Lisäksi kukaan ei kyttää perää, joten yhden yön hoitojakin sopii harrastella välillä mausteeksi.

Naiset ovat kuitenkin pois "kirrosta" ja ovat osaltaan aiheuttamassa sitä, että osa mihistä ei saa koskaan ketään.

Äänestä
  • Näkemyshän se on tuokin. Onneksi en ole "kierrossa". Mieluummin vakipano tarpeen tullen! Seksuaalisesti aktiivisena olen tyytyväinen tämän hetkiseen vakipano-kaveriin. Sori vaan jos aiheutan seksuaalista syrjäytymistä kiertopalkintoja odottavalle! Tee hyvä mies itse jotain elämällesi.

    Äänestä

  • hellunainen kirjoitti:

    Näkemyshän se on tuokin. Onneksi en ole "kierrossa". Mieluummin vakipano tarpeen tullen! Seksuaalisesti aktiivisena olen tyytyväinen tämän hetkiseen vakipano-kaveriin. Sori vaan jos aiheutan seksuaalista syrjäytymistä kiertopalkintoja odottavalle! Tee hyvä mies itse jotain elämällesi.

    Älä kuitenkaan tule tänne itkemään, kun kaltaisesi puhkinussittu pelimiesten spermapankki ei kelpaa aviovaimoksi tai lasten äidiksi kunnon miehelle.

    Äänestä

  • kunnon mies -87 kirjoitti:

    Älä kuitenkaan tule tänne itkemään, kun kaltaisesi puhkinussittu pelimiesten spermapankki ei kelpaa aviovaimoksi tai lasten äidiksi kunnon miehelle.

    vaimoksesi saati sitten synnyttää sinulle lapsia. On näet hyvä pitää huolta siitä, ettei tyhmyys lisäänny.

    Äänestä

Miksi pitäisi olla "vakipano"??? Omien halujen tyydyttäjä? Sen voi tehdä ihan itsekin, jos ilman ei kykene oleen. Eikö sellaisesta panokaverin käyttämisestä tule morkkista???

Minä en voisi sellaiseen ryhtyä, olen mielummin ilman seksiä kun hyppään himojen vallassa jonkun kanssa fällyjen väliin vain tarpeeni tyydytykseen -> sen voi tehdä aivan itse jos ei kykene olla ilman.

Äänestä
  • Omien himojen vallassa jonkun fällyjen väliin hyppäämistä kutsutaan yhden yön jutuksi. Niistä jääkin paska olo ja morkkis, sen takia vakipano on huomattavasti toimivampi ja parempi ratkaisu.
    Kaikki kun ei tahdo parisuhdetta, mutta himot ne on silti hiirelläkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiina44 kirjoitti:

Millaisia hyviä ja huonoja kokemuksia teillä on?
Itselläni on tällä hetkellä tosi paha olo ja oon lukossa. Eikä ole ketään kelle puhua.
Voisin kuvitella että tämä touhu loppuu mun osalta, koska paha olo voittaa hyvänolontunteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu