Tehtaan johtaja tiedottaa

Tehtaamme ei palkkaa orjatyövoimaa. Syy on yksinkertainen, tuotantolinjoillamme tarvitaan hyvin motivoitunutta ja pysyvää työvoimaa, emme voi muutaman kuukausien välein alkaa opettamaan uusille työntekijöille tehtäviä, ei siitä tulisi mitään. Ja mikä olisi orjan motivaatio kun viereinen palkattu henkilö tienaa kuusinkertaisesti palkkaa samasta työstä palkattuna työntekijänä. Siksi vastustamme orjatyön teettämistä.

Tehtaan johtaja
Arvo M. Teräsvuori
7138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

missä on se tehdas missä saa yli 3000 euroa kuussa?

Äänestä
  • et saa 3000e kk palkkaa. Niin etteikö joku muu saisi. Jatka sinä tuota spämmäämistäsi vaan. Ei siitä kyllä pidä maksaa 100e kk enempää.

    Äänestä

  • Jephjeph kirjoitti:

    et saa 3000e kk palkkaa. Niin etteikö joku muu saisi. Jatka sinä tuota spämmäämistäsi vaan. Ei siitä kyllä pidä maksaa 100e kk enempää.

    Joo, mäkin kyllä silti vähän ihmettelen tuota tehdastyön hyvää palkkaa, että peräti 3000e/kk. Itse sain tehtaalla tuotantolinjalla paljon vähemmän ja niin saavat myös kaverini jotka ovat tuotannossa töissä. Paperitehdas tai jotkut erityishommat ovat ainoa, mikä tulee kysymykseen mutta työkkärin harjoittelijasta tuskin tehdään alumiinihitsaajaa.

    Äänestä

Pohjois-Koreassa ole orjatöitä, mene Suomeen jos haluat nähdä orjatöitä.

Äänestä

Arvoisa "Johtaja" Teräsvuori
Oletteko mahdollisesti väärässä toimessa? "Johtajaksi" ei riitä keskeytetty peruskoulu, ts. "apukoulun" taso. "Johtajan" ikä taitaa olla 15 v.

Äänestä
  • Meillä palkat ovat hyviä, emme valmista puukenkiä vaan korkealaatuisia instrumentteja teollisuudelle. Koulutukseltani olen diplomi-insinööri ja ikää on 58 vuotta. En usko että orjatyö toisi meille mitään etua.

    Äänestä

eli ette ota harjoittelijoita töihin jolloin tulevaisuudessa kukaan ei enää osaa hommianne kun nyt olijat ovat jo jääneet eläkkeelle? tosi hyvä veto johtajalta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


A. M. Teräsvuori kirjoitti:

Tehtaamme ei palkkaa orjatyövoimaa. Syy on yksinkertainen, tuotantolinjoillamme tarvitaan hyvin motivoitunutta ja pysyvää työvoimaa, emme voi muutaman kuukausien välein alkaa opettamaan uusille työntekijöille tehtäviä, ei siitä tulisi mitään. Ja mikä olisi orjan motivaatio kun viereinen palkattu henkilö tienaa kuusinkertaisesti palkkaa samasta työstä palkattuna työntekijänä. Siksi vastustamme orjatyön teettämistä.

Tehtaan johtaja
Arvo M. Teräsvuori

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu