MIKÄLI MUISTAA PITÄVÄNSÄ LEHDISTÖTILAISUUDEN
VANHANEN ILMOITTAA EROSTAAN KLO 12.30
8
153
Vastaukset
- jore 23
sun elämäs ei muutu yhtään mihinkään suuntaa oli sielä johdossa minkälaisia kusipäitä vaan homaa itelles elämä ja keskity ittees
- ?
???
- rusalkaa
siis MITÄ täälä tapahtuu!!! Eikö sen nyt olis pitänyt ENSIN hajottaa eduskunta, kun ei yksi mies kanna koko vaalirahasotkua vaan tuossa sopassa on mun käsittääkseni KAIKKI.
just näin...eikä mikään muutu. Mikään ei muutu. Pelkkä olkiukko ja korruptio jatkaa entistä törkeämpänä kun "Masa siivoaa pöydän" mukamas.
Mä uskon että suomalaiset kuitenkin on viisaampia tässä eikä nää temput pohjimmiltaan toimimaan.
Se näkyy niissä käytännön päätöksissä jota nuo itsevaltiaat tekee minkälaatuisista ihmisistä on kyse siellä, kokonaishuonoutta ei voi piilottaa yhden naaman taakse.- KANSA VAATII
MUTTA EI MUISTANUT ILMOITTAA EROSTAAN
VANHANEN, HÄIVY! - 16+14
Vanhanen sanoi, että #kuka uskoisi minun riskeeraavan poliittisen urani lautakasan takia".
YLE ei esittänyt mitään todisteita väitteilleen joita Vanhanen pyysi esittämään.. KRP tutkii asiaa.
Mielenkiintoista katsoa, miten tässä käy. - ja helvetin
monta muuta jatkaa samalla meiningillä.
Kysymys kuuluu, että tutkitaanko muidenkin politiikkojen touhut? Kuin monen politiikon rahahommat kestää päivänvalon? Toivottavasti YLE:stä eroaisi mahdollisimman moni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks645674Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää673443Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.233181- 1132916
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri642387Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu401785Mikä ihmeen v&v megastore?
Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.11318En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131225Miksi kastetaan luterilaisia ?
Tiesitkö että helluntailaiset ja jehovantodistajat kastavat luterilaisia saadaksen uusia maksavia jäseniä ? Tätä hellunt1801041- 59870