Ihan hyvä uutinen tämäkin
----------
5260
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
miksi toisia ihmisiä pitäisi "silitellä myötäkarvaan", jotteivät kiusaisi. Sehän on melkein kiristystä... Riidat ymmärrän, jos olosuhteet ovat ahtaat, mutta kiusaaminen on mielestäni jotain ihan muuta.
Kerrankin jollakin on tietoa työpaikkakiusaamisesta. Maija Mänttäri-van der Kuip taitaa olla pioneeri Suomessa työpaikkakiusaamisen tutkimuksessa ja sen esille tuomisessa. Näin opinnäytetyöllä saadaan ehkä päättäjiin jotain tietoa tästä ongelmasta Suomessa.
Hyvä Maija!
Totta! Päättäjät huomio! Lukekaa Maija Mänttäri-van der Kuipin opinnäytetyö ja tehkää jotain jo viimeinkin asialle!
Onko netissä tuo opinnäytetyö? Vois sen lähettää päättäjille, niin niillekin tämä vitsaus nimeltä työpaikkakiusaaminen tulisi tietoon.
voithan sä sen lähettä ite ku oot kopioinu