Terve

Tajusin tässä tänään että ihan sama miltä näyttää, miten käyttäytyy tai missä yhteiskunnallisessa asemassa on, niin tuolla jossain on silti joukko kusipäitä jotka halveksuu juuri sellaista henkilöä. On se vaan jännä.
1318
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

aina riidankylväjiä, saattavat olla hyvinkin pitkävihaisia; eivät unohda, kostavat, haluavat tehdä olosi kurjaksi.Kukaan ei saa mennä puolellesi, sitä kutsutaan vihaksi. Se viha on vaarallista ja voi johtaa pahimmillaan joukkohysteriaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Torta Grande kirjoitti:

Tajusin tässä tänään että ihan sama miltä näyttää, miten käyttäytyy tai missä yhteiskunnallisessa asemassa on, niin tuolla jossain on silti joukko kusipäitä jotka halveksuu juuri sellaista henkilöä. On se vaan jännä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu