Ovatko Poliisit vielä nykyäänki natsisikoja : D teidän punkkareiden mielestä?
en oo kyl koskaan tajunnu tätä että ei pidetä poliiseista nehän tekee hyvää työtä?
ainoo mitä ny kuullu ni et noi kytät on ollu aika kovakourasia jossain mielenosotuksissa.
kysyttävää PunKkAreiLLe
5
446
Vastaukset 5
- gfnnnbc
Poliisit on ok (millainen maailma olisikaan ilman poliiseja? hyväkö?).
Lipuntarkastajat ei. - Tyrkkijä yrkkijä
En ole suoranaisesti kusipäisiin pollareihin törmännyt, vartioihin enemmänkin, mutta lainvalvojien asenne on osittain kyrpivä alakulttuureiden edustajia kuten punkkareita kohtaan, liikaa isänmaallisia järjestyksenvalvojia, mutta kuitenkin suht' asiallista ja kontrolloitua toimintaa siltikin, mutta yksittäiset mulkvistit saattavat käyttää valta-asemaansa vähän väärin jota on sitten vaikea todistaa kun on poliisin sana vs. punkkarin sana.
Turha itkeä jos miekkarissa ärsyttää ja provosoi kaverien kannustamina nousuhumalassa mellakkapoliisia ja joutuu putkaan muutamaksi tunniksi jäähylle - niinhän se metsä vastaa kuin sinne huutaa.
Suomessa poliisi on moniin muihin maihin verrattuna ok, ehkä asiat oli eri tolalla Kaaoksen päivinä. - terveet kädet
Kytät ovat aina olleet, ovat nyt ja tulevat aina olemaan natsisikoja !
- kuri ja järjestys
Musta poliisilla on suorastaan velvollisuus lyödä pampulla nyrpeänaamaista kotipunkkia ja perään kuuluu vielä antaa potku perseelle niin että typerännäköisiin punkkihousuihin lirahtaa kusta ja paskaa. Sitähn ne kerjäävät että saavat taas tehdä niitä huonoja laulujaa,
- Poliisi ei ole pop
Ikävä kyllä olen joutunut huomaamaan, että jotkut poliiseista todellakin käyttäytyvät natsisikamaisesti. Ja osa on katsellut liikaa amerikkalaisia poliisisarjoja ja kuvittlevat itsensäkin joksikin kovispoliiseiksi aseineen ja pamppuineen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1371473- 1481081
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät69926- 68733
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56713Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi243708- 37609
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33561Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7551- 39537