Moikka!

ei sopusuhtainen?

Oon siis 15vuotias,mulla on kuppikoko 80D,ja pituus 165,paino n.64.. Siis toisin sanoen omasta mielestäni rintani ovat pienet muuhun vartalooni nähden.. Ja mulla ei oo läskiä missään muualla kuin mahan kohalla,vaan tommonen ihmeellinen röllykkä,kun muuten näkyy ja tuntuu esim.kylkiluut,ja lantioluut.. Haluaisin tuon ärsyttävän mahan pois,mutta en kumminkaan haluaisi pienentää enää noinkin pieniä rintoja,kuinka tämä onnistuisi?

Enkä haluaa mitää vittuiluja,että tämän ikäinen ei saa laihduttaa yms.. sillä en enää kasva,ja en todellakaan oo mihinkään anorektiseksi ole haluamassa,tässä suvussa on saanu niitäki kahtoo ihan tarpeeks,ja nämäkin oireet mitä itellä on,on ihan tarpeeks mulle! Mutta kiitos asiallisista vastauksista,jos niitä tulee (:

3

354

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dsgfsfff

      80D kuppikoko on aika iso jos oot VAIN 165 cm pitkä . mutta mahan saa pois vatsalihaksilla jos jaksaa vain kunnolla tehdä tai sitten ostat vibratonen minkä minäkin ostin ja on toiminu ;)

      sillä muuten saa muutakin kuin mahan :)

    • 40V. lättänätissi

      oletko liian itsekriittinen, mun mielestä rintasi ovat isot...Ja näin sanotaan et jos laihduttaa, kilot lähtee KAIKKIALTA, VALITETTAVASTI ei vain sieltä "mistä pitäis"... Ja myös mahabrobleemaan, ehkä se ei kiinteydy ilman laihduttamista. Eli kiloja pois ja sitten vatsalihaksille kyytiä jumppaa, kuntosalia ynms.

    • ei sopusuhtainen

      kyllä nuo mun rinnat mulle kelpaiskin,pienempinäkin,jos vaan tuo maha lähtis.. Mutta kun se on,nii on semmonen kunnon tasapaksu.. Mutta alotin jo vatsalihaksia tekemään ja joitakin liikkeitä myös pilateksesta :) Miten nopeaan pitäs näkyä?

      Kiitos asiallisista vastauksista :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2584
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      77
      2516
    3. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      69
      2340
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      23
      2140
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      84
      1789
    6. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1609
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      21
      1404
    8. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      31
      1392
    9. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      5
      1154
    10. Se on siinä

      Jami kun vielä loppuu niin Lappajärvellä ei oo yhtään mitään toimintaa.Purkamista piisaa kymmenen vuoden ajalle.Maakunna
      Lappajärvi
      34
      973
    Aihe