Ripset..

Eli mulla on tosi lyhyet ja suorat ripset.. eikä oikein mikään ripsari tähän mennessä oo ollu hyvä , oon kokeillu viimeaikoina : Christian Dior:Maximeyes ja Nivea MaxVolume , mut ei oo hyviä.. eli mikä ripsari antais ptikät hyvännäköset ripset ilman paakkuja ..
Tuote ja hinta?:)
7767
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

nykyään on saatavilla ihan aidon näköisiäkin ripsiä. jopa ripsien kesto istutus on mahdollista. eipä taida mikään ripsari todella pidentää ripsiä, antaa vain hiukan pidemmän vaikutelman

Äänestä

kannattaa kokeilla lorealin intensifiqueta tai architectiä.

intensifique pidentää ja tuuhentaa mun ripsiä ainaki. Ja architect pidentää huomattavasti enemmän kuin intensifique, mutta se vähänklimppaa ripset yhteen ja ne näyttää harvalta.

Lorealin pidentävää ripsaria ei kannata koittaa.

Mutta vedenkestävänä ripsarit on parempia, pysyy taivutettuinakin ripset paremmin.

Äänestä

miust siun kannattas ostaa longitude ripsarii..se tekee ripsist tosi pitkät ja kauniit..enne ripsarin laittoo kannattaa taivuttaa ripset ripsie taivuttajal...ja ku oot sit laittanu ripsarin ni kannattaa kammata ne ripsiharjal..ni eiköhä ala luonnostuu...;)

Äänestä
  • anytime!
    halpaa mutta hyvää :)
    jos liikaa käyttää alkaa hieman ripset paakkuuntua, mutta pidentää ripsiä ja saa niistä todella tuuheat!

    Äänestä

Minusta ehdoton on Nivean Lash Desinger. Kun ensin laittaa lyhyellä puolella ja sitten pitkällä puolella, niin tulee todella kauniit ripset! Itselläni on myös lyhyet ja suorat ripset, joten en ole ko. ripsivärin markkinoilletulon jälkeen muuta käyttänytkään. Ensin taivutan ripsentaivuttajalla ja sen jälkeen sitten väriä perään... Olen saanut kehuja kauniista ripsistäni! Eikä hinta ole paha! Eikä tule paakkuja. Kannattaa kokeilla, mutta tietysti makuasia! =)

Äänestä

Todella hyvä ripsari on Yves Rocherin YRIA-sarjan pidentävä ripsiväri! Hintaa en muista, mutta ei kaiketi kovin kallis.

Äänestä

Kokeile Kanebon ripsiväriä Silk Performance, jossa on pieni harja. Se pidentää ja tuuheuttaa ripsiäsi. Itse käytän samaa ja voin sanoa, että se toimii=) Hinta on siinä 20e paikeilla..
Kokeile Cliniquen ripsareita, kysy myyjiltä apua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jenni kirjoitti:

Eli mulla on tosi lyhyet ja suorat ripset.. eikä oikein mikään ripsari tähän mennessä oo ollu hyvä , oon kokeillu viimeaikoina : Christian Dior:Maximeyes ja Nivea MaxVolume , mut ei oo hyviä.. eli mikä ripsari antais ptikät hyvännäköset ripset ilman paakkuja ..
Tuote ja hinta?:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu