Nyt tunnustaa WHO että voissa ja maidossa oleva rasva ei ole haitallista terveydelle.
Vähitellen ryömii totuus esiin.
http://www.gp.se/konsument/matkvalitet/1.215385-who-smor-inte-farligt
Vähitellen ryömii totuus esiin.
http://www.gp.se/konsument/matkvalitet/1.215385-who-smor-inte-farligt
Vastaukset 3
Vanhimmat
Yksi tuttuni halusi Atkins-dieetille, ja päätti hakea lainaamosta kirjan joka käsittelee kyseistä dieettiä. Yhtä ainoaa kirjaa ei ollut paikalla! Sitten hän kysyi Heikkilän vastaavia kirjoja, sama jutttu, lainassa kaikki. Tämä on keskisuuri kaupunki, luulisi että aina on saatavissa, mutta ei. Hän päätti kuitenkin varauksella otta Atkinsin uusimman teoksen, joka lähetettiin huomisin naapuri kaupungista. Kirjastossa selitettiin asiaa sillä, että tämä on päivä päivältä suositumpaa, ja kirjat menee kuumille kiville. Itse näin kirjan, se oli loistava! Helppovalmisteisia ruokia, jotka olivat silti hämmästyttävän hyvänmakuisia! Olihan siellä neuvoja myös laidasta laitaan.. Esim. jos dieetti ei jostain syystä onnistukkaan. Toivottavasti hiilihydraattipitoisten ruokien myynti pian vähenee, ei se ole mitään muuta kuin pelkkää bisnestä. Nyt eletään pian vuotta 2010, nytkö vasta Suomessa osa ihmisistä uskoo toisentyyppisiin dieetteihin, jolla voi kaupanpäälle parantaa vakaviakin vaivoja.
vai tarkoittaako tämä , että antti h(eikkillän) kirjoja on saatavilla kesikokoisessa kaupungissa 1kpl, vai antti s(ukulan) kirjoja saatavissa (1 kpl?) -> h:ta saadaan vasta 2 kk:n päästä ja s:ä saadaan jo...aiemmin.
aiheutuuko se siitä, että joku haluaa heikkilän kirjan aiemmin vai sukulan kitrjan aimmien ? Vai että niitä on tarjolla aimmin ?
saada Heikkilän kirjoja kirjastosta, niin suosittu hän on kun koko ajan leviää tieto VHH:n terveysvaikutuksista ja Heikkilä on koko ajan ollut täysin oikeassa virallista puskatietoutta vastaan. Jos todella on kiinnostunut terveydestään niin tuo runsas kolmekymppiä on pikkuraha siitä että ei tarvitse turvautua lääkkeisiin ja kalliisiin hoitoihin vaikka niistä veronmaksajat suurimman osan maksaakin.
Minä sain terveyteni takaisin Heikkilä kirjan ohjeilla ja olen hankkinut ne lähes kaikki itselleni.