jos mies on hyvinvarustettu

ja tarvitsee erikoiskokoisia kumeja, eihän mitenkään voida olettaa, että nainen olisi osannut arvata sen ja varustautua niillä, ellei mies itse ole varustautunut ja muka ennakoinut - pitääkö sitten seksi jättää vasta seuraavaan kertaan.

Mitä tehdä, leipä pois pussista ja leipäpussiin vai, jotta olisi vähän siistimpää touhua.
243627
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

ei kumeja tietenkään vaan paljalla

Äänestä

Mies tilaa taksin ja lähtee ABC:ltä ostamaan - yksinkertaista. Ja jos ei rahat riitä niin sitten näytät ovea mokomalle köyhimykselle.

Äänestä
  • Tosiaan, onneksi on paikkoja, jotka ovat auki 24 h.

    Ei vaan tullut mieleen...

    Se mittaa sitten sitä motivaatiota, mukavasti, samalla.

    ABC:llä saisi oikeastaan tulla tuollainen kotiinkuljetuspalvelu tai jollain muulla, hetkonen, tästähän joku saa nyt hyvän liikeidean.

    Äänestä

  • Kuinka tiheä niiden verkko on.

    R-kioskien aukioloaikaan sekin varmaan olisi yksi vaihtoehto, maaseudun miehille tietysti jotkut ABC:t.

    Äänestä

njoo itselle kävi noin, olin kännissä ja naikkonen myös, tai siis ne isot kumit loppu kesken, joten vedettiin paljaalla. Täytyy käydä testeissä.
Ei todellakaan kivaa jännäillä että mikä on tulos. Yhden illan takia.

kumit on perseestä kylläki. varsinki ku ne tehdään suurin osa pienimunasille, jopa osa largeista

Äänestä

on tullut lannistuneita tilanteita, kun on tarjonnut laatikosta löytyvää isompaa, joka on ollutkin liian iso..
eli kaikista paras, jos aina omankokoisia kumeja mukana.

Äänestä
  • liian suurta, heh, tuo oli ihan paras tarina.

    Äänestä

ruokakaupoissa ei myydä eri kokoja, Suomessa, eikö se ole aika edesvastuutonta, että luullaan, että suomalaiset miehet ovat yhden koon miehiä.

Äänestä
  • ..jostain prismoista voi löytyäkin.
    mut on sekin sit kivaa, kun pitää ympäri kaupunkia kumeja etsiskellä..
    eli ei.. :(

    Äänestä

Vielä ideoita mikäli kumipuutos ilmenee yön tunteina: päivystäviä apteekkeja löytyy sieltä täältä ja huoltamoiden myymälöistäkin (monet avoinna 24h) saa kumeja. Tai sitten rupeette vaan nukkumaan.

Jos mies ei ole varustautunut oikeankokoisilla kumeilla niin eihän sitä seksiä kannata harrastaa. Ja vääränkokoisilla gummeilla hurjastelu ei ole suositeltavaa sekään: liian iso ei pysy paikallaan ja liian kireä, noh, kai se tuntuu miehestä ikävältä ja tulee kiusaus ottaa pois kokonaan. Mies joka tosissaan haluaa seksiä hoitaa kyllä tämän asian kuntoon. Fiksu mies on hoitanut jo etukäteen.

Äänestä
  • joten onhan siinä aikaa, jos kyse on vaan tavallisista treffeistä, eikä ravintolan jatkoista.

    Kyllähän jokaisen ihmisen kannattaisi varautua, parempi, että miehen, koska tietää, mitä haluaa.

    Äänestä

  • miltä tuntuu kirjoitti:

    joten onhan siinä aikaa, jos kyse on vaan tavallisista treffeistä, eikä ravintolan jatkoista.

    Kyllähän jokaisen ihmisen kannattaisi varautua, parempi, että miehen, koska tietää, mitä haluaa.

    Uskoisin että miehen on parasta hoitaa ne kumit itselleen, mies tietää parhaiten minkäkokoiset sopii omalle kalulle ja oppii ainakin käytännön kautta mikä merkki on paras että tunto säilyy. Ja kai miehet näistä keskustelee keskenäänkin jotain että mikä merkki on semmoinen ettei nautinto kärsi liikaa. Sillä huonoimmalla halpismerkillä ja vielä vääränkokoisella touhuaminen saa ihan varmasti kumikammon aikaiseksi.

    Äänestä

No jos on niin tyhmä ettei pidä omaa terveyttään tärkeänä, niin ei muuta kuin panemaan. Jos taas arvostaa itseään, niin miksi sitä seksiä ei voisi jättää seuravaan kertaan? Siksi kun panettaa?

Eikös se ole ihan miehen henkilökohtainen voivoi, jos ei tajua ottaa mukaan omia kondomeitaan? Eihän se ehkäisy pelkästään naisen tehtävä ole? Saa sitten mies syyttää ihan itseään jos jää ilman.

Äänestä
  • ja kumpikin tietää sen.

    Äänestä

  • Mitkään nuolemiset ja suutelemiset ei varmasti kuulu turvaseksiin.

    Äänestä

  • en juo sitä kirjoitti:

    ja kumpikin tietää sen.

    Varsinkin jos tietää että sitä seuraavaa kertaa ei ole tulossa niin ehdottomasti kannattaa hankkia kumeja ja käyttää niitä.

    Luulis että miehet säikähtäis edes sitä mahdollista 18 vuoden elatusvelvollisuutta ja olis hyvinkin innokkaita pitämään turvavälineet mukana.

    Äänestä

kertaan

Äänestä
  • ellei anna paljaalla.

    Aika huolestuttavaa, kun tuota ei edes ymmärrä.

    Äänestä

  • nehän voi saada raivarin, elleivät ne saa, jos antaa ymmärtää - muttei annakaan.

    Äänestä

Mulla on ihan normi kumeja. Ne venyy helposti kaljapullon paksuiseksi ja melkeen puolenmetrin pituisiksi. Saa olla melkoinen aisa, jos ei kerran ees pysty vakiokumilla tyrkkäsemään.

Äänestä

No jo on aihe :) Jos jollain on niin iso, että ei millään mahdu kumiin, niin tuskinpa se menee sisäänkään...

Äänestä
  • Kyllähän nainen venyy aika paljon, kun venytetään. Eri asia sitten on, onko se naisesta kuinka kivaa. Ajattelehan vaikkapa synnytystä. Toki liukaste auttaa, ja harjoittelukin ison kanssa.

    Äänestä

  • pienimunaiselle, ei meinaa millään pysyä päällä. Ottakaa pienimunaiset omat xs-kumit mukaan, niin tekin voitte joskus saada!

    Isomunaisille en anna enää kumillakaan, on ne niin surkeita sängyssä.

    Äänestä

Ei voi olla nykyaikana totta, että SEKSI kaatuu kumin puutteeseen! Itse olen kokenut makeimmat viritelmät iham muulla systeemillä kuin viritelmällä penis emättimessä. Nylkyttäminen on tylsää, mutta jos korvien vällissä ei ole mitään muuta ideaa enempää kuin kaneilla, niin minkäs sille mahtaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


täysin aikuiseksi kirjoitti:

ja tarvitsee erikoiskokoisia kumeja, eihän mitenkään voida olettaa, että nainen olisi osannut arvata sen ja varustautua niillä, ellei mies itse ole varustautunut ja muka ennakoinut - pitääkö sitten seksi jättää vasta seuraavaan kertaan.

Mitä tehdä, leipä pois pussista ja leipäpussiin vai, jotta olisi vähän siistimpää touhua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu