Ihannemiehen ominaisuuksia

n_23

Seuraavassa tulee tosi paljon kriteereitä, en tosiaan kuvittele että tällaista mistään löytyisi, mutta jos siis saisi ihan itse muovata haluamansa ihannemiehen niin tässä minun:


Luonne:

Ihannemies on hieman renttu ja poikamainen, pilkettä silmäkulmassa, sosiaalinen ja hauska seurapiiri-ihminen. Innostuu kaikista uusista asioista, haluaa kokeilla esim. uusia urheilulajeja, käydä uusissa paikoissa, tehdä asioita välillä toisin kuin yleensä. Hänellä on haaveita elämässä ja yrittää toteuttaa niitä. Hänellä on jotain omia juttuja, joista hän pitää ja mistä hän tulee hyvälle tuulelle, esim. jotain harrastuksia. Hän viihtyy maaseudulla, omaa niin sanottua maalaisjärkeä, mutta ei ole täysin juntti vaan osaa toimia myös kaupungissa. Hän tykkää liikkua luonnossa, kalastaa, olla mökillä, retkeillä jne. Hän voisi myös metsästää, olisi kiva saada pöytään jotain riistaruokaa:) Hänen pitää olla omillaan toimeen tuleva, luotettava ja vastuullinen. Hänen tulisi haaveilla perheestä ja olla hyvä isä (siis sitten jos tulisi isäksi joskus). Hän osoittaisi hellyyttä, mutta ei olisi kuitenkaan mikään pehmonalle. Vähän sellainen naistenmies, joka osaa käsitellä naisia.

Ulkonäkö:

Noin 175-190 pitkä. Normaalipainoinen, mieluusti hieman lihaksikas ylävartalo. Sellasen mukavan ja rennon oloinen. Kiva hymy, veikeät kasvot. Vähän pitemmät hiukset, ei kuitenkaan kunnolla pitkät, sellaset että pipon alta vähän näkyy. Hiuksia ei saisi laittaa millään aineilla vaan pitäisi olla sellanen luonnollinen sekanen tukka ennemmin. Pukeutuminen esim jotkut rennot farkut ja huppari.

Koulutus:

Koulutuksella ei ole väliä, kunhan tykkää siitä mitää tekee. Ei saisi olla liian nörtti. Ei toisaalta myöskään sellanen amis joka ei ole kiinnostunut mistään asioista, jolla on todella huono yleissivistys ja joka ei edes osaisi hävetä sitä. Eli vaikka olisi joku perusduunari voi silti seurata uutisia, ajankohtaisia asioita ja vaikka lukea joskus muuta kun aku ankkaa niin on jo hyvä.

Ja lopuksi pitäisi olla suunnilleen saman ikänen kun minä, olen 23 eli tämä ihannemies voisi olla noin 21-28vuotta.

6

624

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sun pitäis liittyä hirviporukkaan, sieltä löytyy sulle rentoja seurapiirileijonia, saisit vielä paistinkin pöytään.

      • n_23

        enhän mä pystyis hirviä ampumaan, tai auttamaan niiden tappamisessa, hui kamala!
        Syön kyllä mielelläni:)


    • gagsagsagsagagagsg

      oih kuvailit juuri mut, patsi hiuksia ei kasva :(

      • Cicyly

        "..oih kuvailit juuri mut, patsi hiuksia ei kasva :(.."

        Heh, täällä on aina näitä juuriniinkuinminä-hahmoja. Sitten vittu itketään kun ei kelvata, epätoivoista atm-egon pönkitystä.


      • Adolf_Ankka
        Cicyly kirjoitti:

        "..oih kuvailit juuri mut, patsi hiuksia ei kasva :(.."

        Heh, täällä on aina näitä juuriniinkuinminä-hahmoja. Sitten vittu itketään kun ei kelvata, epätoivoista atm-egon pönkitystä.

        Niin just sinä Cicyly tai mikä vittu lie...
        Aika helpostihan noi kriteerit vopisi täyttää. Joten ei se nyt niin ihme ole jos tuollaisia mihiä sinkkunakin on, kuin n_23 kuvaili. Ei nuo toiveet ole kuitenkaan sieltä mahdottomimmasta päästä.

        Kyl mä voin ihan rehellisesti sanoa täyttäväni ainakin osan noista vaatimuksista helposti. Ainut mitä en itse koe olevani on renttumainen ja 175. Olen itse vain 170 ja renttuilu on kyllä vähän vierasta minulle. Se on vähän, että mitä silläkin meinaa. Monet naiset kyl toivoo renttuja mut renttuja tunteneena voin sanoa, et ei ne mitään kunnon isä/aviomies ainesta ole.


    • yx ihanne

      HÖLMÖ!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      153
      11018
    2. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      47
      4215
    3. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      64
      3978
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      195
      3653
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      101
      3476
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      101
      3330
    7. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      73
      1980
    8. Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?

      Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis
      Maajussille morsian
      16
      1295
    9. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      155
      988
    10. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      268
      944
    Aihe