Keski-ikäiset naiset juovuksissa ovat kiimaisia

?()?

Lavaveteraani Matti Ruohonen on Teppo-veljensä kanssa keikkaillessaan huomannut naisfanien päällekäyvän tyylin. (RONI LEHTI)- Fyysiseen kanssakäymiseen hakeutumista tapahtuu. Kun keski-ikäisillä naisihmisillä humalatila ylittää tietyn pisteen, niin käsitys siitä, mikä on fyysisessä mielessä sopivaa ja mikä ei, hämärtyy pikkaisen, kertoo Anssi Kela.

Tavallinen halailu ei tähteä haittaa, mutta kopeloiminen ja suukottelu ahdistavat. Yleensä tilanteista selviää puheella, mutta joskus innokas fani täytyy työntää kauemmaksi.

Pitkän linjan lavatähdet Matti ja Teppo allekirjoittavat, että naisten häiritsevä käyttäytyminen on lisääntynyt. Erityisen päällekäyviä ovat 50-60-vuotiaat naiset.

- Monet tuntuvat luulevan, että samalla lipun hinnalla voi puristella vaikka mistä, Matti Ruohonen kertoo.

Myös tangokuningas Amadeus Lundberg on jo saanut tuntea tahdittomasti käyttäytyvän naisfanin nahoissaan.

- Joskus humalassa olevat naiset saattavat tulla laulun aikana pyytämään nimikirjoituksia ja repimään mikkiä kädestä. Se on välillä vähän inhottavaa mutta kuuluu tähän juttuun, Lundberg muotoilee.

1

342

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mä kyllä jotenkin ihmettelen sitä ,että miten persjalkanen laulaja sellanen oikein on jonka vehkeisiin joku muija onnistuu tarraamaan kiinni kun se lavalla laulaa. Se esiintymislavahan on jo sen verran korkeemmalla ,että ei luulis kenenkään ulottuvan kourimaan laulajaa ainakaan siitä lavan edestä ( paitsi jo sillä laulajalla on niin pitkä SE ;) ). Eri asia on sitten jos on niin röyhkee ,että tuppaa sinne lavalle tai alkaa silloin kähmimään kun artisti jakaa tauolla nimmareita.

      (Mun mielestä sellanenkin on kans aika hävytöntä kun joskus T.Kansan keikalla oon nähnyt kun joku muija on oikein avokaulaisessa puserossa ja pyytää sitten siihen tissin päälle kirjoittamaan nimmarin.)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      262
      9416
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      320
      6585
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      68
      1574
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1371
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      92
      1205
    6. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1141
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      1013
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      40
      842
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      736
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      311
      728
    Aihe