RIIVATTU NISSAN ILTALEHDESSÄ

252075
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Joiden ei pitäisi ikinä ostaa / omistaa "käytettyä" autoa.

Vanha on aina vanha ja onko mikään isokin ihme jos 300000km menee jarruosia eihän ne ole mitenkään ikuisia ja kuluvat niin kuin omistajakin.

Huumorimielellähän tuollaista seikkauluautoa pitää omistaa ja kuljettaa.

Äänestä
  • pelkkää huuhaata koko juttu.

    Äänestä

  • hyvin japanilaisen auton laadusta.

    Äänestä

  • Nissan on jo 200000 paikkeilla kaatiskamaa.

    Äänestä

  • 300000 kilometriä kirjoitti:

    Nissan on jo 200000 paikkeilla kaatiskamaa.

    Tuohan ei nyt pidä ollenkaan paikkaansa, Nissan on yksi kestävimpiä merkkejä. Tässä nyt kyllä on oikea maanantaikappale....

    Äänestä

  • mr. nobody kirjoitti:

    pelkkää huuhaata koko juttu.

    Kun ei ole oikeita uutisia niin sitten pitää kirjoittaa puutaheinää.

    Äänestä

  • ,, kirjoitti:

    hyvin japanilaisen auton laadusta.

    Eli ei jättää kommentoimatta oma romuani... , todella hyvää laatua JAPANILAINEN ROMU.
    Kysessä 1999 vuosmalli Primera GA16DE koneella varustettu.
    Ostettu lokakuussa 2009 ja siitä lähtien eli 7 kuukauden omistuksen aikana on auto ollut korjaamossa 8 kertaa ja 9 korjaus on juuri nyt meneillä.
    Vikalista tarkalleen ei jaksais kirjoitella, on ollut kaikenlaista:
    * abs valo palaa milloin sattuu ja absit:ei tietenkään silloin toimi (vika ei ole löydetty)
    * keskuslukituksen kauko ohjaus ei toimi vieläkään,
    * akun lataus ei toimi, akku vaihdettu ja laturi on ehjä, yön aikana tyhjenee vaikka kaikki laitteen on sammutettu(aina mukana pikakäynnisty akku)
    * käsijarru ei pitä kunnolla vaikka oli sen takia huollossa
    * katsastuksessa ollut 3 kertaa ennen kun sai leiman(vaihdettu kaikenlasita ja vika jatkui, myös katsastuasema vaihdettu)
    * vetoakseli mennyt poikki risteyksestä liikkeelle lähtiessä
    * 3 viikkoa vetoakselin jälkeen meni kytkin
    ' nyt on koko virranjakaja paskaan
    Kaikkia pienempiä vikoja en olen tähän listannyt

    Tän 7 kuukaden aikana on palanut rahaa korjauksiin ihan vitusti, auton oikea arvo ylitetty moninkertaisesti.

    Ja tietoksi vielä muille että GA16DE koneissa 96-99 on tyyppivika toi virranjakajan hajoaminen.

    Äänestä

Joo kaikki 1200 euron autot on hirmu hyviä, vai mitä?

Toi on kyl ihan huumorihommaa. Jos jollakin olisi noin paska auto ni eikö se veis sen paalaukseen ja hommais paremman? Mitä järkee kaikki illat kirjottaa nettiin siitä miten paskan auto omistaa?

Toi vois kyllä euromerkillä vielä mennä läpikin mut Nissania ei saa tohon kuntoon vaikka sitä uittais meressä 10 vuotta.

Äänestä
  • ehkä sitten joku ottaa sen vastaan.

    Äänestä

Mulla on sentään melko nopea nettiyhteys.

Äänestä
  • romu mikä romu.

    Äänestä

Eiköhän sitten lähde pihasta.

Äänestä

mutta ei halutuimmat koska ovat olleet niin kauan aikaa myymättä.

Äänestä
  • Haluaminen vs. maksukyky nääs.

    Äänestä

Katsokaa sitä keltaista Megane coupea.

Äänestä
  • mun saab 93 on tehty 98.

    Äänestä

Vaikka ihan Iltalehdessä pääsi myyjä itseään ja autoaan mainostamaan.

Äänestä
  • Se haluaa vaan olla julkkis.

    Äänestä

tuossa nyt on, kaikki Nissanithan on tuommosia.

Äänestä
  • Sulla ei ole varaa.

    Äänestä

  • Höpsönen kirjoitti:

    Sulla ei ole varaa.

    Tuon Nissanin hinnalla saa mun autoon kaksi rengasta.

    Äänestä

Mulla ei aukea.

Äänestä
  • hommaa kunnon kone ja yhteys.

    Äänestä

Ei se myyjä edes halua myydä sitä.

Äänestä
  • Mitä järkeä edes kirjoittaa tuollasta raamattua johonki nettiautoon jos on tosissaan autoaan myymässä. Julkisuudentavoittelua ei mitään muuta. Tuolla tekstillä tuota autoa ei "tavis" osta... Nii ja kehukaa ny vaan nuita Nissaneita vielä tuon tekstin jälkeen. Turhaa sanon mä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PR-imera kirjoitti:

http://www.nettiauto.com/pikalinkit/katsotuimmat

http://www.iltalehti.fi/autot/2009101210397220_au.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu