jos sitä ei osaa käyttää! Itse tienannut aina alle 2000 egee/kk ja silti velaton asunto Treella ja velaton auto alle nelikymppisenä. Opetelkaa käyttämään rahaa, se riittää mihin vaan jos haluaa!! Näin se menee.
Ei väliä mitä tienaa!!
tyttitomera
8305
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
eli lata ja lato löytyy
kateellinen? Heh, heh
Kyl yksin oli jo velaton kaksio ja auto ja rahaa n.50000€ säästöissä sitten "löysin" naiseni ja saimme lapset ostimme talon niin velkaa 150000€ ja omat tulot ovat yli tuplaantuneet poikamiesaikaan ja säästöt mennneet vaikka olen edelleen tarkka rahoistani.
Kaikki ei riipu itsestään perheellisellä...Yksin voi helposti kaikkea kontrolloida ,mut jos tulee toinen ja ei osaa käsitellä rahaa vaikka itse sitä seuraa ja vahtaa ,mut kaikkeen menee ja tilan tarve kasvaa ja on saatava kaikkea et voi iso vittu..
Ennen jäi omaan kivaa rahaa nyt ei jää enää mitään ja kaikki on menneet mitä säästöissä on ollut.
Maksuilliset naiset tulevat todella halvaksi vrt "omiin naisiin"..;)
Ei velkaa talosta.
On kaksi autoa, mopoauto ja skootteri pihassa.
Otin lopputilin töistä, saa nukkua aamuisin ja tehdä tontilla mitä tykkää.
ja vieläpä ihan yksin ostanut kaiken, ilman kenenkään toisen rahoja!
en tiedä missä te kaikki asutte,
mutta talo velattomaksi autot muut ja perhe alle 40-v täällä Helsingissä vaatisi kyllä
"hiukan" erilaisia tuloja kuin 2000e. Kenties 4-5 kertaisena niin sitten ehkä.
Perheasuntoa, paritaloa tai omakotitaloa ei Helsingistä meinaa saada alle 400.000,
ainakaan mitään kunnollista.
Näin se vaan menee
PK-seutulaisena olen samaa mieltä. Nykyisen kerrostalokaksioni hinnalla saisi omakotitalon jostain muualta.
Ap on Tampereelta ja omistaa kaksion.