SE OIKEA ;-)

Mistä mies tunnistat sen Oikean kaikkien tuhansien ja tuhansien naisten joukosta. Mikä saa sut sitoutumaan naiseen??
11184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

sen ku tietäis...

Äänestä
  • Vaikka mieli koittaisi keppostella epäröinnin ja jossittelun muodossa, niin eikö silloin voi olettaa naisen olevan väärä jos ei ole sitä tunnetta, jotta tässä se nyt on.

    Monet meistä ei tuota tunnetta tule kokemaan. Kai se kuitenkin on olemassa, kun monet siitä kertovat tarinoita leirinuotioilla ja lähipubeissa.

    Äänestä

Sen ainakin tiedän, että mitä enemmän nainen koittaisi sitoa, tietoisesti tai "vahinkojen muodossa", niin sen kauempana hänestä olisin, valovuosien päässä kaukaisen galaksin reunalla sen pimeällä puolella, vaikka istuttaisiin nenät vastakkain.

Voiko suurempaa etäisyyttä ihminen edes kokea.

Äänestä
  • jo montakin vuotta aikaa? :)

    Äänestä

  • miettiimiettii kirjoitti:

    jo montakin vuotta aikaa? :)

    käänne taisi tapahtua teini-iässä. Eli jokunen, jokunen...

    Äänestä

  • dayum kirjoitti:

    käänne taisi tapahtua teini-iässä. Eli jokunen, jokunen...

    kun vuosien varrella olen tätäkin palstaa selannut, niin aina se sama negatiivinen pohjavire on ja pysyy dayumin jutuissa. :)

    Äänestä

  • miettiimiettii kirjoitti:

    kun vuosien varrella olen tätäkin palstaa selannut, niin aina se sama negatiivinen pohjavire on ja pysyy dayumin jutuissa. :)

    osista tämä elämä näyttää liimatun kokoon. Yksi palanen, tietty mun tuurilla just se palanen minkä olisin halunnut, jaettiin muihin pöytiin.

    Äänestä

- jotenkin 7 numeroa (desimaaleja ei lasketa) vaan tuntu niin oikealta - onhan toi toki maaginen luku et ehkä syy on siinä.

Äänestä

voittamaan luottamukseni, niin silloin haluan sitoutua häneen. Kaikki mikä heikentää luottamusta, on pahasta sitoutumisen kannalta.

Äänestä

Kun olen rähmälläni kuralätäkössä ja koitan sitkeästi raahautua kohti taivaanrannassa näkyvää jo asettumassa olevaa pölypilveä.

Äänestä

On kyllä niin paljon asioita mitä voisi luetella tässä, arvomaailmasta ulkonäköasioihin. Mutta jotain, mitä heti ensivaikutelmaan vaikuttaa on:

1. katsekontakti, tietty itsevarmuus
2. avoimuus, on oma itseensä
3. arvostaa itseään, silloin pystyy myös arvostamaan muita

Äänestä

Kommentoi aloitusta


piia__ kirjoitti:

Mistä mies tunnistat sen Oikean kaikkien tuhansien ja tuhansien naisten joukosta. Mikä saa sut sitoutumaan naiseen??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu