minkälainen on...

pinnallinen mies, mitä ominaisuuksia/kriteerejä pinnallinen mies katsoo naisessa?? Olen aina miettinyt et saako pinnallinen ihminen oli se sitten nainen tai mies niin koskaan kumppania itselleen..
3214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ystäväpiirissä on yksi jonka tunnistaa autosta ja lähes fruittarimaisesta pukeutumisesta.
Hänelle kelpaa kaikki mikä liikkuu priimasta - yliriipputettuun.

Äänestä

Tämä nk. "pinnallinen mies" taitaa kylläkin vaan olla joittenkin ihmisten keksimä typerä nimitys miehestä joka vaatii ulkonäöltä aina jotain. Usein on ainakin pidetty sellaista miestä pinnallisena, joka haluaa itselleen isorintaisen naisen, vaikka tuossa on pikemminkin kyse vaan ihmisen omista mieltymyksistä, että tässä mielessä ei sellaista miestä kylläkään ole.

Tai no voisi sanoa että jo siinä vaiheessa mies on ainakin pinnallinen, jos vaatii itselleen jotain täydellisen kaunista naista(mikä osittain kylläkin on kanssa katsojankin silmissä). Vaatii itselleen naista joka olisi omien kavereidenkin mielestä hyvännäköisen hehkeä. Mies joka ei hyväksy pieniäkään virheitä naisessa, vaikka ne ei itseään niinkään haittaisi. Vaikka esimerkiksi jos naisella vaikka varpaat on vähän isommat, kuin mitä monella naisella sit yleensä. :)

Äänestä
  • tuota samaa minäkin olen miettinyt, että pinnallisen ihmisen täytyy todellakin vaatia kumppaniltaan liikoja, mutta mistä löytyy sitten semmoinen ihminen joka kelpaa pinnalliselle?? Koska eihän täydellistä ihmistä ole olemassakaan kenellä ei olisi vikoja jossain kohtaan kropassa,naamassa, niin mistä nämä pinnalliset sitten löytävät kumppaninsa vai käykö niin että he jäävät yksin?? Olen huomannut s24 treffeissäkin on pinnallista porukkaa joitten profiili on ollut lähes monta vuotta siellä, miksi he hakevat sitten sieltä seuraa jos pinnallisuus on niin tärkeää,luulisi että jostain muusta paikasta kuin netistä löytäisi pinnallinen ihminen sen "täydellisen"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysymys vaan kirjoitti:

pinnallinen mies, mitä ominaisuuksia/kriteerejä pinnallinen mies katsoo naisessa?? Olen aina miettinyt et saako pinnallinen ihminen oli se sitten nainen tai mies niin koskaan kumppania itselleen..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu