Huhhuh. Kuka vitun pälli on mennyt tuollaisenkin keksimään? Ei tuosta ota hullukaan selvää! Joulukorttien lajittelijaksi oisin hakenut, mutta antaa helvetti olla!
Itellan rekrytointijärjestelmä
6
593
Vastaukset
- hihiiii...
Sanopa muuta sanopa muuta.. :)
Hain kerran Itellälle kesätöihin, mutta lähettivät viisikymmentä viestiä, että "valintamme ei tälläkertaa kohdistunut sinuun", että "uskotko jo" - tyyliin kun tuli niin monesti :D.
Aivan naurettava systeemi on kyllä. - .....
Eheiiii Itellaan kannata hakea töihin. Siellä on YT-neuvottelut käynnissä ja porukkaa pistetään jo muutenkin pihalle.
- 4711
Joulukorttien lajittelijoita (pesti 1-4 viikkoa) voi kyllä olla tarjolla vaikka yt:t olisi käynnissä. Näissä tilanteissa firmat käyttävät usein vuokratyövoimaa mistä pääsee nopeasti eroon jos tuulen suunta muuttuu.
- hoh-hoijaa
kaikki työpaikat pitäisi olla samassa käyttöjärjestelmässä,
ei kenellkäään ole aikaa availla lukemattomia käyttöjärjestelmiä
ei ihan mniisteri ole töidensä hoidon tasolla - Anonyymi
Törmäsin tähän keskusteluun ja onneks työnhaku ei aina oo näin hankalaa. Firma johon hain käytti Suomalaista Startuppia Jobillaa. Oli niin helppoa. Hakeminen vei multa muutaman minsan ja rekrytoija soitti seuraavana päivänä. https://www.jobilla.com/fi/. Olispa työnhaku aina näin helppoa.
- Anonyymi
Olisipa sissimarkkinointi aina näin selvää, eikä tarvitsisi arvuutella minkä firman asiakashankintakampanja on menossa tällä kertaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 863979
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.523295Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1603012Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,622951SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.772464Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52296Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a251984Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s621961Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1651931- 931338