Virkkunen: Maahanmuuttajat voimavara kouluille
monikulttuuria
10188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jos johonkin oppilaitokseen on saatu runsaasti voimavaroja, niin kaipa siinä sitten voi vähän säästää koulun kokonaisbudjetissakin?
Ne ovat eikä mitään voimavaroja.
Mutta blondi sanan varsinaisessa merkityksessä.
Toistaa opittua fraasia, eli ei ole mitään oikeaa sanottavaa itsellään, eikä edes osaa sopeuta vallitsevaan tilanteeseen ja nähdä missä mennään.
Kuluunee siihen hallituksen kanalaumaan, jolla ei oikeasti tee mitään, kunhan ovat kiintiöministereinä niin että feministit ovat tyytyväisiä.
keksimä sana VOIMAVARA onko ne niin voimakkaita,että osallistuvat voimamies kisoihin:DDD
ei taida olla voimavara muuta kuin SPR ja RKP busineksille..
tosiaan alkaa olla samanlaista bulshit- uutisointia kuin 70 luvun " näin naapurissa " lähetykset..
Täällä vasta alkanut , aivan ihanaa, ei tarvi aamulla herätellä aikaisin :)
Niin onhan tuo nähty mihin tämä "voimavara" on johtanut Ruotsissa ja heillä on ollut käyttää enemmän rahaa kuin Suomella.
Tietyille asuinalueille ei palokunta uskaltaudu kuin poliisi saattueessa :(
Niinpä tosiaan. Aika tyhmien ja hidasälyisten ihmisten toilotuksia tuollaiset. Jos vain kaikki vaivautuisivta tutkimaan, niin voisimme yksissä tuumin kaikki todeta, että eräiltä alueilta saamme maahanmuuttajia hyvin pitkälti vain rasitteeksi emmekä voimavaraksi.
Vanha suunnistajaviisaus sanoo, että jos maasto ja kartta ovat keskenään ristiriidassa, maasto on yleensä oikeassa.
Jos monet vanhemmat vievät lapsensa pois kouluista joissa on paljon maahanmuuttajia, he ovat oikeassa, sanoipa ministeri mitä vain.
Asuinalueet ovat slummiutumassa koska alueilta, joihin sijoitetaan pakolaisia, kantaväestö muuttaa toisaalle.
Samoin tulee käymään koulujen suhteen, mikä toisaalta on välttämätöntä, että oppivaiset ja etevät lapset saavat kykynsä mukaista koulutusta. Ihmisen elämä on sen verran lyhyt, ettei lapsenakaan kannata tuhlata aikaansa turhaan istumiseen koulussa, joihin tulee liian paljon erityistukea tarvitsevaa oppilasainesta.
Tämä kaikki voidaan laskea suoraan meidän tyhmien päättäjiemme syyksi, joiden mielipiteitä papukaijan tavoin myös H. Virkkunen toisteli.