Olen tavannut useita varsin fiksuja ja joskus jopa nättejäkin naisia netin kautta.
Ja pari erittäin upeaa.
Kaikilla on ollut aivan kamala valikointi päällä, jotkut pyörittivät noin kymmentä miestä, joillekin olisin kelvannut jopa lapsen isäksi kunhan se olisi tapahtunut mukin avulla ja olisin maksanut elarit.
Olisin kai paremmin kelvannut jos olisin kertonut totuuden eli omaisuutta on jotain viisi miljoonaa euroa , voi olla pari miljoonaa enemmän. Kuka noita jaksaa laskeskella.
Muutama niistä joille en kelvannut ovat saaneet asian tietoon jälkikäteen, näyttää vituttavan kuin pientä oravaa kun käpy on jäässä ja hammas poikki.
En ymmärrä miksi. eihän raha-asioiden pitäisi suhteeseen vaikuttaa. *täysin kummastuneena*
Ja pari erittäin upeaa.
Kaikilla on ollut aivan kamala valikointi päällä, jotkut pyörittivät noin kymmentä miestä, joillekin olisin kelvannut jopa lapsen isäksi kunhan se olisi tapahtunut mukin avulla ja olisin maksanut elarit.
Olisin kai paremmin kelvannut jos olisin kertonut totuuden eli omaisuutta on jotain viisi miljoonaa euroa , voi olla pari miljoonaa enemmän. Kuka noita jaksaa laskeskella.
Muutama niistä joille en kelvannut ovat saaneet asian tietoon jälkikäteen, näyttää vituttavan kuin pientä oravaa kun käpy on jäässä ja hammas poikki.
En ymmärrä miksi. eihän raha-asioiden pitäisi suhteeseen vaikuttaa. *täysin kummastuneena*
Vastaukset 47
Vanhimmat
> jotkut pyörittivät noin kymmentä miestä
Tuosta se nähdään. Ei nää hommat vaan yksinkertaisesti toimi.
Itse totesin tuon jo muutama vuosi sitten. Nykyään panostan itseeni, kerään valuuttaa ja jonain päivänä toivon herääväni omasta kodistani - etelästä. Pois kaikki tämä Suomalaine skeida, olet ja teet täysin mitä itse haluat.
Järkee? Minusta on.
Olen juuri näitä valikoivia naisia, joskaan en pidä mitään haaremia, jota pyöritelisin..
Huonoa en huoli ja kiirettä ei ole.
Tutustuin tuossa kerran "ei minkään näköiseen mieheen" jolla oli rahaa (se kävi heti selväksi). Hän ei miellyttänyt minua seksuaalisesti, mutta oli tosi mukava.
Ehdotin hänelle pelkkää kaveruutta ja kerroin ihan suoraan, etten tunne häntä kohtaan vetoa.
No, mielipahahan siitä tuli jopa itkuksi asti, vaikka kuinka yritin olla kohtelias valehtelematta kuitenkaan.
Sitten ollessani tuon miehen ystävä minä aloin pitää hänestä tosi paljon. Hän vaikutti kiltiltä ja tasapainoiselta.
Koko ajan hän toivoi minusta muutakin kuin vain ystävää.
Aloin ystävänä pitää hänestä todella paljon. Jossakin vaiheessa kysyin, että onko hän varma, että hän haluaa alkaa edelleen seurustelemaan kanssani, vaikka hänen avioerostaan on vain vähän aikaa.
Hän sanoi olevansa varma ja minäkin pidin jo TOSI paljon hänestä siinä vaiheessa.
Aloimme siis seurustella.
Kuitenkin pian häntä alkoi harmittaa, kun hän ei enää ollutkaan poikamies ja vapaa. Hän taas kerran itki ja kertoi epätoivoissaan ettei hän haluakaan tällaista.
Siis erosimme ja siinä vaiheessa minä olin jo kovin kiintynyt häneen.
Jälkeenpäin tajusin, ettei tuollaisen varakkaan miehen kanssa olisi kannattanut alkaa seurustella.
Hän oli himoshoppaaja ja minäkin olin hänelle ilmeisesti vähän sama asia kuin uusi nojatuoli tai taulu tv..
Minä en ainakaan huoli enää rikasta äijää itselleni. Ei ole kiva, kun huomaa olevansa joku kulutushyödyke, joka kuitenkin kohta vaihdetaan seuraavaan.
Nykyään sama mies on valitellut kavereilleen sitä, kun päästi hyvän naisen käsistään (siis minut)..
Arvaapas vain menisinkö enää samaan retkuun..?
no, ei isostakaan omaisuudesta paljon jää, kun muutama nainen ottaa sen, minkä irti saa.
Kyllähän kupletin juoni tulee noissa tapauksissa selväksi varsin pian.
Ihan lievälläkin varovaisuudella pärjää, nykyisen lainsäädännön mukaan jopa avioerotapauksissa on mies melko vahvoilla. Ja etenkin mikäli edelliset sukupolvet ovat olleet kaukaa viisaita ja pistäneet testamentteihinsa lauseen "Minulta testamentin perusteella omaisuutta saaneiden aviopuolisoilla ei ole avio-oikeutta omaisuuteen, sen sijaan tulleeseen omaisuuteen eikä omaisuuden tuottoon".
Ainakin meidän suvussa on kaikissa testamenteissa tämä lause, kukaanhan ei osaa arvata tulevaisuutta.
Ei raha-asiat vaikuta, vaan se mitä mies antaa julki "suhteen" alussa. Mielestäni omaisuusasiaa on ihan turha miehen korostaa. Minä en ainakaan kiinnostu miehestä, jonka puheenaiheet ovat aina työnteossa tai rahassa tai mies viettää suurimman osan ajasta työpaikalla ja puhelin soi alituiseen.Itse olen ilmoittanut miehelle aina rehellisesti, että tulen tapaamaan vain häntä ja jos suhde ei etene luontevasti, tulen sen hänelle kertomaan. Myös profiilin pitäminen avoinna ja alituinen siellä vieraileminen kummastuttaa tapailun aikana. Tosi vaikeaa on löytää onnistuvaa rehellistä ja syvällistä parisuhdetta. Suurin osa pyörittää useaa kerralla, yhteydeotot miehen puolelta ovat ehkä kerran viikossa, silloinkin kelpaa vain "iltaseuraksi". Ei oikeasti haluta tutustua ihmiseen syvemmin. Olen itse alkanut miettimään jopa yksin jäämistä, vaikka arvostankin itseäni paljon ja pidän itseäni hyvänä naisena ja kumppanina. Harmittaa että jään ehkä lapsettomaksi, koska uskon olevani hyvä äiti ja rakastan lapsia.Tilanne vain on tämä ja pakko kait tämä on hyväksyä. Tälläisiä ajatuksia täältä päin.
Netissä liikkuu kaikenlaisia naisia, pitäisi onnistua välttämään ääritapaukset.
Vastaan on tullut aivan selvästi mielenterveyshäiriöisiäkin, onneksi aika vähän.
Väistelen toisaalta näitä "seksuaalisesti aktiivisia" kun toivomus on pitempiaikaisesta suhteesta.
Toisaalta ei sekään hyvää lupaa jos nainen ei ollenkaan kiinnostu seksistä tai perhe-elämästä.
Tai etsii koko ajan parempaa.
On täällä järkeviäkin naisia mutta taitaa olla melko pieni vähemmistö.
Mun miehet vain käytti mua hyväksi taloudellisesti. Niiden jälkiä makselen vieläkin. Mua kuvottaa kaikenlainen siipeily enkä tekisi sitä itse koskaan. Pääasia että mies tulee omillaan toimeen eikä odota elatusta naiselta. Mitään kunnon miestä en usko täältä löytyvän. Tyylinä on valehtelu ja kieroilu. Ei ehkä ole tarkoituskaan löytää pysyvää suhdetta vaan pyörittää useampaa naista.
Kuten alkuviestissä kerroin, esimerkiksi minussa ei ole mitään erityisempiä vikoja.
Olen elänyt varsin erikoisen elämän, rikastunut sekä saanut kunniaa ja mainetta, tämä tosin lähinnä ulkomailla.
Hieman masentaa tämä naisten meininki, mikäli mies ei ole liian huono niin on liian hyvä.
Toki täällä huomaa myös yhteiskuntaluokkien erot paljon selvemmin kuin muualla, jos liikkuu akateemisissa piireissä ja asuu hienostoalueella niin unohtuu miten suuri enemmistö elää.
miksi roikut täällä? Jos olet normaali mies ilman erityisempiä vikoja, löydät kyllä normaalielämästä naisen. Varsinkin kun kehut rikkauksiasi...sulla on mahdollisuudet matkustaa ja harrastaa. tavata kaikenlaisia ihmisiä. Ei voi mitään mutta täällä liikkuu pääasiassa pervoja ja kieroja ihmisiä.
ilman kummempia vikoja? Maailma on pullollaan ihmisiä, jotka
kuvittelevat olevansa hyviä, erinomaisia ja suorastaa täydellisiä.
Omasta mielestään.
Sinunlaisiasi ei paljon tarvitse sohaista, kun täydellisyys karisee,
ja alta tulee esiin se mitä oikeasti olet.
Ihan samanlaisia ihmisiä netissä liikkuu kuin muuallakin, ei sen parempia eikä huonompia.
Mikäli jatkuvasti törmää huijareihin ja hyväksikäyttäjiin niin kannattaa katsoa peiliin.
Luulet jo määritelleesi minut muutaman lauseen perusteella, vaikka et tiedä yhtään mitään. :O
Eiköhän se ole niin, että jos olisit sitä mitä sanot olevasi, ei sinun tarvitsisi täällä valittaa.
Ja muuten: en ole samaa mieltä kanssasi tuosta jatkuvasta huijareihin törmäämisestä ja peiliin
katselusta. Se on vain itsekkäiden, epäempaattisten ja kylmien ihmisten puolustus sille miksi he
aina etsivät näppeihinsä uusi uhreja.
Sellainen, jolla on terve itsetunto ja terve OMATUNTO, ei käytä toisia ihmisiä hyväkseen,
ainakaan toistuvasti.
Selvästikään et kuulu näihin terveisiin.
En mielestäni valittanut yhtään mistään, totesin tavanneeni ihan mukavia ja jopa kauniitakin naisia.
Ja tietenkin nitä vähemmän mukavia ja vähemmän kauniita, mutta niitä tapaa normaalielämässäkin.
Muutama erittäin selvä hyväksikäyttöyrityskin on olllut, naisella on ollut jo pari lasta eri miesten kanssa, olisi kovasti halunnut olla "huolimaton", ei työtä eikä koulutusta. Onhan se tapa elää tuokin, paremmin noin tienaa kuin kokopäivätyöllä jos saa elarit kolmelta mieheltä.
Sinähän tässä vaikutat tasapainottomalta kun muutaman tuollaisen "kivoja ihmisiä löytyy mutta kannattaa silti pitää järki kädessä" -kirjoituksen takia alat leimaamaan hyväksikäyttäjäksi.
No on verkossa tullut vastaan kahjoja naisia ennenkin, eräs epäili minua pedofiiliksi kun olin kertonut arvostavani perinteistä ydinperhettä, lapsia sekä perinteisiä arvoja muutenkin.
Hieman nauratti.
joutuessaan hyväksikäytetyksi on siihen itse syypää, niin kait se sitten tekee sinusta hyväksikäyttäjän.
Leimaatko muuten aina tasapainottomiksi kaikki jotka eivät ole kanssasi samaa mieltä?
Saatko siitä turvaa? Tunnetko että pärjäät keskustelussa paremmin?
Tähän asti lukemani perusteella en ole samaa mieltä siitä kuinka "hyvä" ja "normaali" olet.
Päinvastoin.
Ei kait sinussa vain piileksi pieni narsisti... tai aika isokin.
että jollain tavalla tyylisi jolla kirjoitat on NAISMAISTA. Oletko oikeasti mies? Onko sinua yleensä joskus luultu mieheksi..
Suhtaudun asioihin sellaisina kuin ne ovat.
Netistä ja ihmisistä löytyy paljon hyvää mutta toisinaan löytyy huonoakin. Ei kamalasti poikkea siitä mitä löytyy muualta, täällä tilanne voi olla jopa hieman parempi kun kaikkein hölmöimmät eivät löydä tänne.
Naisten karkkikauppa-asenne on täällä korostetumpi kuin muualla elämässä, mutta se on heidän ongelmansa eikä minun.
Omasta taustastani sen verran että olen tehnyt kovasti töitä, tienennut suomalaisittain tosi paljon rahaa sekä saanut muutakin mainetta sitä tehdessäni. Laiskempiakin ja huonommin pärjääviä tosi löytyy jos niistä tykkää. Tiedän oman arvoni ja annan arvon toisillekin.
Tasapainottomuutesi tai mahdollinen mielisairautesi ilmenee siitä että epäilet kaikkea ja kaikkia. No ei se mitään, sen kanssa pärjää ja pystyy elämään melko normaalia elämää.
Pyrit siis alistamaan minua, koska et pidä siitä että olen kanssasi eri mieltä.
No kanssasi pärjää kyllä kun sinua ei tarvitse katsella eikä kuunnella. Tämä käytöksesi kertoo jo riittävästi millainen olet. Samoin kuin sen, MIKSI olet nimen omaan Suomi24:ssa, etkä hakemassa vapailta markkinoilta.
Olet muuten mainostanut itseäsi noilla samoilla jutuilla täällä jo ennenkin.
Minulle on aivan sama onko miehellä rahaa ja onko hän menestynyt, jos pienen raapaisun jälkeen saa kuulla olevansa hullu. En katselisi kaltaistasi päivääkään.
Olet mielisairas ja harhainen, luulet tietäväsi minusta asioita, vaikka et tiedä mitään. Lisäksi jutut joita täällä selität eivät luultavasti pidä alkuunkaan paikkaansa.
Ei kait ole karannut osastolta?
Ei tuollaista avohoitoonkaan voi päästää.
Muuten sinun olisikin varmasti vaikea löytää naista.
... ja voi olla rahoistasi huolimatta.
omaisuutesi olevan suurin, jos ei ainut, 'myyntivalttisi' naismarkkinoilla. Sääli, jos niin on. Rikkaus on hieno asia. Haluaisin itse rikastua, oman luovuuteni avulla. Kelpuuttaisin varakkaan miehen kumppaniksi, jos hän muuten sopii minulle. Pelkkä varakkuus ei kuitenkaan riitä. Tärkeintä on se, että mies on älykäs, hauska (minun mielestäni - huumorintajuahan on niin monta lajia), osaa keskustella kaikesta, on ahkera ja luotettava ja tykkää minusta. Pituudesta ja komeudesta voin luopua, jos on pakko. Alkoholistia tai uskonnollista hihhulia en ottaisi. Tupakoijakin saa arvelemaan, miten osaan myöhemmin sopeutua leskeyteen, kun hän kuolee keuhkosyöpään.
Kertomiesi perusteella en ehkä kiinnostuisi sinusta, kertoisitpa rahoistaSI tai et. Panosta luonteeseesi, opiskele, kasva ihmisenä. Raha on hieno bonus, mutta surkea ainuana hyveenä.
Itse olen käynyt muutamilla deiteillä ikäisteni (35-40v.) miesten kanssa. Voin pitää itseäni ihan kivan ja nuorekkaan näköisenä ja miesten ilmeistä näkee heti "tyytyväisyyden". Heidän ammattinsa perusteella he ovat ilmeisen hyvin toimeentulevia jne. Se ei kuitenkaan riitä että on kiva, mukava ja ehkä hauskaki...pitää olla vetovoimaa, koska ei suhteella olisi minkäänlaista tulevaisuutta. Vaikka itselläni on hyvä koulutus ja riittävä toimeentulo, mutta kun en ole mitenkään varakkaasta kodista lähtöisin, niin se määrittänee kuitenkin elämäntapaani enemmän (käyn Prismassa ruokaostoksilla;).
Opintoja löytyy enemmän kuin useimmilta, jostainhan se rautainen ammattitaito piti kehittää että sain tienattua ne rahat. :-)
Eikä kukaan muu kuin nettinaiset ole löytäneet luonteesta tai huumorintajusta mitään valittamista.
Elänkin aivan normaalia elämää, sitten kun omaisuutta on niin se muuttuu sivuseikaksi. Lidlissä on monen tuotteen laaatu yhtä hyvä tai parempi kuin stockalla, joka sekin on edullisempi kuin paikallinen iso K-kauppa.
On tullut vastaan naisia jotka sanovat itseään nuorekkaiksi, useimmiten eivät sitä ole.
Nimmarin mukaan voisi päätellä että ikä on 34 vuotta mutta se onkin 43, missä on mielestäni iso ero koska nelikolmoselle voi alkaa vaihdevuodet joko heti tai korkeintaan viiden vuoden päästä.
Ikää tulee, sen kanssa vaan pitää tulla toimeen.
tuskin mainitsisit sitä heti kättelyssä, kuten tässä aloituksessasi teit, ja tuskin siitä kertoisit naisille, jotka eivät innostuneet sinusta, ihan vain nauttiaksesi siitä, miten he sitten katuvat, etteivät olleet tajunneet varakkuuttasi. Sinä vaikutat mieheltä, joka uskoo omaisuutensa olevan hyvin tärkeä asia naisille. Ei voi mitään - teen päätelmiä kirjoitustesi perusteella. En tunne sinua, joten tiedän vain, mitä sanot, ja vielä oman ymmärrykseni läpi suodatettuna. Olet varmaan ihan normaali mieshenkilö, ja kiinnostavampi kuin monet, mutta sanon yhä, että raha tuntuu sinulle olevan hyvin tärkeä asia. Joten ehkä sinun kannattaa mainita rahakkuutesi profiilissasi, jotta naiset, jotka arvostavat rahaa, ymmärtävät 'arvosi'.
Olen ollut köyhä opiskelija ja sitten vuosien kovan työn jälkeen suomalaisittain varsin varakas.
Elämäntyyliin tämä ei ole kamalasti vaikuttanut, mutta olen huomannut että on kivempaa asua merenrantatalossa ja syödä sisäfileetä kuin asua yksiössä ja miettiä mihin rahat riittävät ensi viikolla.
Samoin on kivempaa pystyä valikoimaan omat työnsä välittämättä siitä saako niistä mahdollisimman paljon rahaa.
Koskaan en ole mainostanut varallisuuttani naisille, se houkuttelisi vain vääränlaisia ihmisiä. Tosin ei sekään minua juuri haittaisi jos on hauskaa, osaan olla varovainen.
Enkä ole myöskään pahuuttani kertonut jälkeenpäin todellista tilannetta, yhdelle tosi viehättävälle ja ahkeralle naiselle olen sanonut että olisi tässä ollut aineksia enempäänkin, on minulla omat hyvätkin puoleni. Toisinaan faktat vaan tulevat muuta kautta julki, vaikkapa niin että nimi on hesarissa.
etkö tajua, että 'aloittaja', 'ap' jne tarkoittavat ketjun aloittajaa. Voisit myös kirjoittaa samalla nimimerkilläsi, kuin aloituksessasi vatvoja!
kuten minäkin teen!
niistä poliisin etsimistä. Eikös niistä Hesarissakin aina silloin tällöin ole.
Itse en missään vaiheessa mainitse olevani nuorekas, koska itsestään selvyyksiä ei tarvitse mainita. Jos siitä on mainittu, niin eikös siitä jo pitäisi tehdä johtopäätökset ilman tapaamistakin;).
"Olisin kai paremmin kelvannut jos olisin kertonut totuuden eli omaisuutta on jotain viisi miljoonaa euroa , voi olla pari miljoonaa enemmän. Kuka noita jaksaa laskeskella."
Selitä, mitä selität, mutta omista sanoistasi luen, millainen olet. Joku toisenlainen mies, mies, johon naiset helposti rakastuvat, olisi pohtinut: "Olisin kai kelvannut paremmin, jos olisin osannut tuoda ilmi sen, että olen hyvä kuuntelija, toiset ihmiset kiinnostavat minua, olen valmis rakastavaan, aitoon, elämän kestävään suhteeseen, jne..." Jos etsit naista, joka ei ole rahan perään, kaivele itsestäsi aluksi edes omaan tietoisuuteesi ne hyvät puolesi, niin ettei sinun tarvitse rakentaa kaikkea eurojen varaan.
Toisaalta, voi se olla vaikeaakin, jos tosiaan on niin rikas, että monilta naisilta sokeutuvat silmät muulle, ja se raha tuntuu ainoalta tavoittelemisen arvoiselta asialta sinussa. Miten voi olla varma, että toinen rakastaa sinua, eikä rahojasi. Miten voit olla varma, että rakastat itseäsi enemmän kuin rahojasi. Oletko tyytyväinen itseesi ihmisenä? Rahanansaitsijana ilmeisesti olet mielestäsi riittävän hyvä.
Jospa minullakin vielä joskus olisi tuo ongelma:) Toisaalta olisi vielä parempi, jos rikastun kumppanin kanssa, niin että molemmat tunnemme tehneemme osamme rikkautemme eteen.
Elämä on vaikeaa, mutta kovin suosittua.
Luin ketjun läpi ja kyllä minunkin silmään pistää tuo, että koet olevasi hyvä vain rahan vuoksi " yhdelle tosi viehättävälle ja ahkeralle naiselle olen sanonut että olisi tässä ollut aineksia enempäänkin, on minulla omat hyvätkin puoleni." eli itse arvotat tuon perityn omaisuutesi ja lisää tienaamasi omaisuuden ainoaksi omaksi hyväksi puoleksesi. Ja veikkaan, että se on ongelmasi. Koska olet opettanut itsesi ajattelemaan, että ei kukaan voi tykätä sinusta itsesi vuoksi vaan rahojen vuoksi niin sun aivoissa se ajatus etsii koko ajan tietä toteuttaa itseään. Mä veikkaisin, ettet osaa enää olla luontevasti naisten kanssa, koko ajan testaat heitä jotenkin. Ja sellaisen vaistoaa ja tajuaa toinen helposti. Ei synny sellaista aitoa rehellistä yhteyttä ja vaikutat etäiseltä, eli siis naisesta tulee epävarma ja hän kokee, että et ole kiinnostunut oikeasti vaan pelailet jotain, mitä hän ei voi ymmärtää. Ja siihen ne suhteet kaatuu, ei sun ulkonäköön tai luonteeseen tai vastaaviin ominaisuuksiin.
Mun mielestä sun kannattaa etsiä selkeästi varakas nainen. Silloin et pelkää hänen rakastavan sinua vain rahojesi vuoksi ja kykenet ehkä/toivottavasti antautumaan rakkaudelle aidosti. Lisäksi jos otat köyhemmän naisen niin en usko, että voitte onnistua. Kokisit joka kerta kun maksat yhteisen lomanne sinun "tasoiseen" kohteeseen ikävän sävähdyksen, maksaessasi talosi kuluja samoin... Jne jne... Pian huomauttelisit hänelle kuinka hän elää siivelläsi, vaikka yhteen muuttaessanne olisitkin tehnyt selväksi, että ei haittaa, että toinen ei kykene maksamaan puolta tällaisesta elintasosta. Pian olisit taas kehäpäätelmiesi suossa, naisesi etääntyisi huomauttelujesi vuoksi ja sinä tulkitsisit sen johtuvan siitä, että nainen "on saanut mitä halusikin" eli rahasi tai ainakin maksumiehen eikä välitä enää sinusta.
Eli hommaa aidosti tasoisesi nainen. Vai pelkäätkö jostain syystä ettet kelpaisi sellaiselle?
Suhtaudun asioihin sellaisina kuin ne ovat.
Ei kukaan ole täydellinen, en minäkään, tietysti,
Tuossa nimenomaisessa tapauksessa jossa olin varsin ihastunut olisi ollut yhdistelmä vahvuuksia ja toisen vahvuudet olisivat kompensoineet toisen heikkouksia.
Tämä nainen oli nuori, nätti, ahkera, hieman ujo, fiksu, taloustilanne ei kovin hyvä ja menossa ammattiin missä se ei koskaan parane mutta on muuten mukavaa.
Minä taas olen varsin varakas, ollut erittäin ahkera mutta nyt into hiipuu kun olen kerännyt enemmän kuin eläissäni ehdin käyttämään. Hienoja loppututkintoja löytyy, samoin kaikenlaisia muita saavutuksia.
Rikkaita naisia on kovin vähän, jos sellaista alkaisi etsimään ja naisen pitäisi olla muutenkin sopiva niin taitaisi olla melko toivotonta. On minullakin siis jonkinlainen toivomuslista, yhdestä tai kahdesta ominaisuudesta voi aina joustaa mutta mikäli kovin monta asiaa on pielessä tai joku iso juttu niin kierrän kaukaa.
Viestiketjun aloittaja (mies kertoo) on niitä tyypillisiä PELLEJÄ, jotka eivät edes välitä vastaajistaan.
Hän kirjoittaa vain yhden viestin, ja jättää sitten koko ketjun hunningolle.
hoh, hoijaa, että edes vastasin.
AJANHUKKAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
taidat olla aika kokematon. Jos pitkän aikaa on ilmennyt "kysyntä ja tarjonta ei kohtaa" -ilmiö, niin kannattaisi hilata rimaa siihen suuntaan, missä sitä kysyntää on.
onnea, sanotaan ja rikasta miestä en huolisikaan, sillä minulle riittää omillaan toimeentuleva ilman Roope Ankan rahasäiliötä.
Sua tuntuu harmittavan kun et fyffeleilläsi kehunut, multa tosin oisit saanut pakit jos oisit kehunut rahoilla, mä en tykkää että miehen pitää korostaa itseään rahoilla/ammatilla tai ystävillään
Täällä olen minäkin, todella varakas nainen treffeissä katselemassa miestä elämääni.
Tarjolla on vain köyhiä ruppanoita, jotka eivät älyllään minulle pärjää.
kaikelaista laahustajaa ja mielenterveysongelmaista taaplaajaa.
Alkoholisteja ja tupakin polttajia.
Lapsiakin ovat kehdanneet tehdä ilman minua,
Kyllä onkin sitten turhauttavaa löytää tasoiseni mies treffeistä.
Kuusi vuotta olen jo etsinyt tuloksetta. Aina joku perustavaalaatua oleva vika on miehestä kuin miehestä löytynyt. :(
Oi jospa se kuu tulisi taivaalta ja aurinko ja tähdet myös, ihan noin niinkuin vain lahjana tippuisivat taivaalta suoraan odottavaan syliini!
valitsee:)
Raha jos on tärkeintä teille molemmille, olisitte varmaan onnellisia yhdessä, ainakin niin kauan kuin rahaa riittää. Älköön lama tai muu shokkihoito teihin koskaan sattuko, koska silloin tarvittaisiin muitakin ominaisuuksia, ja niitä ehkä ette ole ehtinyt kehittää. En kyllä minäkään, vaikken ole edes rikas.
heh, olen vain kateellinen...
Olen ollut köyhä opiskelija ja myöhemmin varsin varakas, enimmäkseen kovan työnteon ansiosta.
Toki tuuriakin on ollut mukana.
Lama on pikemminkin mahdollisuus rikastumiseen kun huonommin talouttaan hoitaneet joutuvat rahapulaan. Itse pärjään hyvinkin vähällä jos on pakko, tietenkin hyvä ruoka ja hyvä asunto ovat kivoja.
Osaan jopa kokkailla tosi hyvää ruokaa varsin edullisista raaka-aineista. :-)
Tuo edellinen vastaaja muuten parodioi palstan naisia aika hyvin.
Lopeta Joka ei.
Kaikille vittuilusi ei ole hauskaa.
Mene itse sinne hoitoon, ellet ole jo siellä.
Sinulla on vain YKSI puheenaihe täällä, olet siis sanojesimukaan multipersoonaasi..siis kiusaajaasi säälittävempi "ihminen".
Tosin naisten ja miesten odotukset ovat varsin erilaiset näissä jutuissa.
Olen tavannut lähes tohtorin joka ei ollut varsinainen missi.
Parin oikean tohtorin kanssa vaihdoin mielipiteitä mutta olivat kovin kaukana.
Ja tapasin missikisassa hyvin pärjänneen joka ei ollut tohtori.
Huvittaa tämä naisten tapa dissata ihan kaikkea. Joka toisella vastaantulevista naisista on samat valmiudet seurusteluun, itse kelpuuttaisivat yhden sadasta tai tuhannesta.
kun olet oikein vaihtanut mielipiteitä parin tohtorin kanssa.
Olet sekä raha- että titteliuskovainen. Aijai. Voi voi.
Mitenkäs tuon älykkyysosamäärän kanssa mahtaa olla?
Sinulla ei taida olla älykkyysosamäärään, jos luulet minua aloittjajaksi.
Minulla on AIVAN eri nimimerkki, sekin aaaaaaaaaaagjhgihjg,
pitää määritellä niin kutsuttu nollatason älykkyysosamäärä. Sikäli mielenkiintoista,
että luulin sellaisen olevan mahdoton asia, vähän niin kuin absoluuttisen nollapisteen saavuttaminenkin.
Toisaalta se kyllä se selittää nuo kirjoituksesi, jotka sekoittavat jatkuvasti eri ketjuja.
Joskus psykologiankurssilla testattiin oikeasti, oli jotakin 150.
Nämä ovat ihan muuta kuin mensan pilipalitestit.
Olen nähnyt monen sortuvan elon tiellä, useimmiten siihen ettei ole osannut vaihtaa tietämystään rahaksi ilman että tarvitsisi luopua periaatteistaan.
Teillä naisilla on vähän huonommin, parhaiten käy kaupaksi pillu millä ei ole kovin paljon arvoa kun kilpailijoita on paljon.
Ilmiannoin sinunkin viestin
et tuonut keskusteluun mitään uutta.
tuo sanasi Pilipalitesteiksihän oli alaarvoinen
Onko sinulla jotain virallista tulosta yleiseen älykkyyteen liittyvästä testistä, kuten MENSAn ja vielä tietoa käytetystä keskihajonnasta...
En piittaa muista pilipalitesteistä. Sori.
Kirjoituksesi osoittaa sinun tuntevan huomattavaa alemmuudentunnetta. Olet varmasti ansainnut sen.
Jippii : Siivoojat ovat putsanneet viestiketjua SIITÄ kiitos
kertoohan se omaisuus siitä, millaiset geenit Sinulla ja tulevalla lapsellasi olisivat;
on kyllä tosi törkeää ja väärin lasta kohtaan, ellei sille tietoisesti hankita isää