Onko normaalia, että nainen laittaa stopin Facebook-viestillä, ja 2 minuuttia viestin kirjoittamisen jälkeen kirjoittaa jo vitsihymiöviestejä kavereittensa seinille? Ei tainnut hänellä olla kovin suurta kipinää loppujen lopuksi... vaikka alussa antoi ymmärtää muuta.
Facebook-viestillä
immettelija
141134
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
En tiedä, mutta mutkin jätettiin tänään facebookissa, että silleen..Tervetuloa joukkoon...
Tää on tätä nykyajan paskaa, kertakäyttösuhteita ja -taloutta!
täällä kolmas! Hieman kirpas kun tuota kautta sai tietää kun ei puhelimella saanu "kiinni"
ehkä coolein tapa jättää on laittaa eroilmoitus suoraan facebookissa statukseksi
"minna-mansikki teki juuri bänät pentti-petterin kanssa. so long!
parisuhdetilanne: sinkku"
toimii etenkin jos paljon yhteisiä kavereita!
minkä pituisista suhteista on kysymys?
sehän ois hyvä just teineille kysyä et "alatko olee" jos ei naamastuten kehtaa :D laittaa face-bookkiin et seukkaa senkaa, sehän pitää toisen varmentaa :D
Siis onko kysymys naisista vai tytöistä? Naiset ovat aikuisia. Vedetään vaikka 20 v ikäraja tähän.
Ikänsä puolesta aikuinen nainen.
Henkisesti teini?
persoonallisuus kehittyy vielä sen jälkeen
älä mene katsomaan mitä se kirjoittaa, vaan blokkaa se, ainakin joksikin aikaa, kunnes pääset siitä yli; miksi kiusata itseään
Ärsyttää myös se, että ennen viestiä oltiin monta viikkoa "kadoksissa", tänä aikana kuitenkin kaikki naisen omat kaverit tiesivät tilanteen. Eli minulle ilmoitettiin asiasta viimeiseksi. "Ai niin pitäiskö kertoa sillekin".
Mulla ei mies vastannu puhelimeen mitä en ihmetelly sen enempää kunnes huomasin et oli poistanu mut facebook-kavereista. Melkosen sairasta ku ei enää ees vaivauduta kertomaan jos ei halua jatkaa...tekstaridumppauski alkaa tuntua lempeeltä tohon verrattuna! Ja nyt on tosiaan kyse aikusesta miehestä eikä mistään poikasesta. Niin sitä näköjään karsitaan vaan porukkaa elämästä.
Todella ilkeetä! Miten joku voikin olla noin tunteeton, että facebookin kautta jättää? Ne ihmiset eivät ole minkään arvoisia jos tuolleen tekevät :(
Jaksamisia kaikille :)
Alle 25 vuotiaat naiset ovat nykyään hymiöteinejä joiden keskittymis-, empatia ja muistikyky on sama kuin kultakalalla.