Hattulan lasten"hoitajille" sakkoja!!

Hyvä homma, että paha sai palkkansa. Joku raja sillä syöttämiselläkin on oltava ja koulutus ei takaa näköjään taaskaan ammattitaitoa.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009102110465874_uu.shtml
6162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

oo pakkosuokinnan kannalla. En ymmärrä ees sitä et jotkut vahhemmat kotona pakkoruokkii lapsiaan ja istuttaa ruokapöydässä tuntikaupalla. siitä ei seuraa mitään muuta ku kammo tulevaisuudessa ruokailutilanteita kohtaan. Mut pakotettiin syömään lapsena kaikkea ja ne ruoat, mitä silloin pakotettiin melkein itku kurkussa syömään, niin niitä en oo koskaan aikuisiällä sen jälkeen syönyt.

Äänestä
  • vanhemmistasi!

    Äänestä

  • siouxx kirjoitti:

    vanhemmistasi!

    Niil paljon enemmän syitä.. joten en viitsi.

    Äänestä

idiootit edes pääsee töihin lasten parissa? Riittääkö siihen tosiaan se, että käy jonku vitun koulun? Miksi sellaiset idiootit edes hakeutuvat lastenhoitotöihin?

Äänestä

päiväkoti ampumaradan vieressä.

Äänestä

oli yritetty "tyrkyttää" päiväkodissa tomaattia:" Maistaisit edes!" Siihen4v. oli vastannut:"Kiitos vain, mutta olen jo maistanut enkä pitänyt siitä."
Hoitajat olivat kertoneet tapauksen äidille ja olleet sitä mieltä, että vaikea noin kohteliaasti kieltäytyvää on taivutella enempää. Ainakaan sillä kertaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


T:ku kirjoitti:

Hyvä homma, että paha sai palkkansa. Joku raja sillä syöttämiselläkin on oltava ja koulutus ei takaa näköjään taaskaan ammattitaitoa.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009102110465874_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu