iPod Nano ja akun tasosta "valehtelu"

ins_verderben

Eli, nyt vuoden vanha Pod on alkanut "valehtelemaan" akun tasosta. Se väittää, että akusta on yli puolet jäljellä, mutta jos laitteen resetoi, näyttää se totuuden, joka usein onkin ettei akusta ole paljon mitään jäljellä. Tätä se on nyt tehnyt noin kuukauden verran. Eihän se kova urakka ole resetoida, mutta tuli mieleen, että olisiko tämä mahdollisesti alkusoittoa jollekin pahemmalle vialle?

1

314

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Koeta ajaa iPodisi niin tyhjäksi kuin se menee, eli sammuu itsestään ja lataa sen jälkeen rauhassa täyteen. Toista tämä pari kertaa, niin eiköhän se latausautomatiikka sitten ole osannut kalibroitua oikein akun nykykuntoon.

      Akun nykykunnosta puheenollen, saattaa olla myös mahdollista akkusi kohta sanovan sopimuksensa irti ja olevan vaihdattamisen tarpeessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      20
      3365
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      11
      2777
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2404
    4. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      42
      1807
    5. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      47
      1485
    6. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1418
    7. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      41
      1371
    8. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      8
      1335
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      52
      1243
    10. Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta

      Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule
      Sinkut
      262
      1115
    Aihe