värjäyksestä

Värjäsin lauantaina punapyökinvärisellä kestovärillä hiukset ja niistä tuli liian punaiset,voiko värjätä keskiruskealla päälle ilman värinpoistoa. kiitos jo etukäteen!
2257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Periaatteessa voit kyllä värjätä, jos tämä keskiruskea väri on tummempi kuin nyt hiuksessa oleva väri.

Vaalean saat tummemmaksi, mutta tummaa et voi värjätä vaaleammalla värillä ilman värinpoistoa.

Äänestä

pese muutaman kerran syväpuhdistavalla shampoolla ja ylihoida välillä (kuiviin hiuksiin mitä tahansa hoitoainetta, anna vaikuttaa kelmun alla vartista muutamaan tuntiin, pese pois) niin punaisen kirkkain terä on kuin muisto vain. jos punainen muutaman pesun jälkeen vielä häiritsee niin suosittelen tekemään korjausvärjäyksen kevytsävytteellä (vain yksi aine, vaahtovärit yms) niin sekin lähtee jossain vaiheessa pois ja pysyy myös paremmin kestovärin päällä. tai sitten kipin kapin kampaajalle. punaisen lopullinen poisto on yhtä h'lvettiä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nainen76 kirjoitti:

Värjäsin lauantaina punapyökinvärisellä kestovärillä hiukset ja niistä tuli liian punaiset,voiko värjätä keskiruskealla päälle ilman värinpoistoa. kiitos jo etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu