työ-reformi

Orjuus Politiikka on valittu.
Yhä maahan haalitaan kiinasta lisää orjatyövoimaa.

Rakennuksillamme työskentelee orjatyövoimaa.
Suomalaiset marjat kerätään orjatyövoimalla !
Maataloudessa on paljon orjatyövoimaa.
Työ- ja sexi-bisnes pyörii suurelta osin nyt jo orjatyövoimalla.

TYÖREFORMI on täällä.
Valtio tukee edistää sutenööritoimintaa.
Valtio edistää haramaata taloutta.

Pakolaiskeskuksissa makaa toimettomina jo paljon työvoimaa,
mutta lisää orjia vaan haalitaan.
Työreformi ja toivotalkoot toimivat ?
3157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

työreformin maksaa tavallinen työmies/ nainen.

Työläisen asema ja palkka heikkenee Suomessa koko ajan.
Yhä suurempi osa kansantuotosta valuu rikkaille.

Te itse äänestitte ahneet talonpojat ja kokoomuksen kauppiaat,
yms sutenöörit valtaan.
Nyt ne ryöstää laillisesti omaa kansaansa !

hah hah, hahaa, sitä saa mitä äänestää !

Äänestä

Työreformi on heti keskeytettävä ja työstä pitää maksaa PALKKAA!! Lisäksi työvoimahallinnon on lopetettava valehtelu, kikkailu työttömyystilastoilla, mielivaltainen karenssien jako ja muut kyykytystoimet sekä tunnustettava täysin epäonnistunut työvoimapolitiikka. Lisäksi nämä ”asiantuntijat” on saatettava tuomioistuimeen vastaamaan tekemistään virkarikoksista.

Työttömät voisi omalta osaltaan aloittaa asioiden lailliseksi saattamisen ottamalla käsittelyyn työvoiman palvelukeskukset, jotka haluavat ”auttaa” työttömiä orjatyöelämään, pahoin kyykytyspalveluin. Alkakaa oikein joukkovoimalla kieltäytyä noista kyykytyspalveluista aluksi vaikka kieltäytymällä allekirjoittamasta tietojenluovutuslupaa ja tallentamalla kaikki noiden kyykyttäjävirkahenkilöiden uhkailu- ja kiristyspuheet esim. mp3-soittimella talteen.

Sen jälkeen vain kanteluita ja rikosilmoituksia tekemään. Lisäksi kannattaa julkaista nuo kyykyttäjävirkailijoiden puheet netissä ja jos mahdollista kuvan kera niin että muutkin työttömät voivat reagoida heitä vastaan tarkoitukseen sopivalla tavalla kohdatessaan heitä turuilla, toreilla ja toivottavasti myös pimeillä kujilla. Jos kaikki tyhjänpäiväiset työvoiman palvelukeskukset lakkautettaisiin ja työttömät pääsisivät oikeisiin töihin, saattasipa joku työvoiman palvelukeskuksen työntekijäkin kelvata vaikka vessoja siivoamaan, niin ei työvoimaa tarvitsisi rahdata ulkomailta Suomeen. Tulisi halvemmaksi työllistää suomalainen, hän ei tarvitsisi kallista kotouttamista ja kielikurssia. Kun työtön palkattaisiin näiden kyykytystoimenpiteiden lopettamisen seurauksena työhön ja työnantaja maksaa palkkaa, niin lisääntyy myös ostovoima!

Verorahat menisivät parempaan käyttöön, mikäli työvoiman palvelukeskukset heti lopetettaisiin. Kunnollisten työtä tekevien veronmaksajien mielestä tämä selkeästi kannattaa. Ja kun nuo loispummiyrittäjät, -konsultit ja -virkamiehet tajuaisivat sen että työhön perehdyttäminen on työsopimuslaissa määrätty työnantajan tehtäväksi työajalla. Ja jos jostain syystä ei homma onnistu niin sitä varten työsopimuslaissa on koeaika. Koeaikana voisi sitten vaihtaa toiseen työpaikkaan lähes palkanmaksun katkeamatta. Työhön opastusta, harjaantumista, valmennusta ja kuntouttavaa työtoimintaa ei tarvittaisi ollenkaan. Ja taas säästyisi yhteiskunnan varoja, kun työttömät pääsisivät suoraan töihin ilman kyykytystoimia ja palkasta he maksaisivat tietenkin veroja sen sijaan että ahneet ja röyhkeät loispummiyrittäjät, -konsultit ja -virkamiehet kuluttaisivat veroeuroja.

Nämä samat ahneet ja röyhkeät loispummiyrittäjät, -konsultit, -virkamiehet ja kokoomuksen homepersefossiilit peräänkuuluttavat työttömiltä moraalia. Näillä pöhköillä loispummiyrittäjillä, -konsulteilla, -virkamiehillä ja kokoomuksen homepersefossiileilla ei ole ikinä ollutkaan mitään moraalia.

TE- ja sosiaalitoimiston virkaloisia ei pidä nöyristellä, vaan vaatia ne pienetkin etuudet mitkä lain mukaan kuuluu vaikka oikeusteitse. Nämä loispummivirkailijat tilaisuuden tullen menettelevät laittomasti evätessään työttömälle lain mukaan kuuluvia etuuksia. Kannustavuus ja vastikkeellisuus ovat niitä kirosanoja jolla työttömät joutuvat orjaksi loispummiyrittäjälle, tähän ei tule suostua vaan saattaa virkaloiset oikeuden eteen ihmisoikeusrikoksista ja erittäin ovelalla tavalla tapahtuvasta joukkotuhonnasta. Elinkautinenkin on liian lievä tuomio noista törkeistä rikoksista, valitettavasti Suomen laki ei tunne sen ankarampaa rangaistusta. Niin kauan kun Suomessa on orjuutta ei myöskään mihinkään yleishyödylliseen vapaehtoistyöhön tule osallistua koska aina loispummiyrittäjät osaa varastaa noissakin asioissa työttömän työpanoksen. Kaikkein suurin virhe on osallistua kokoomuksen fasisti-sika-homepersefossiilien toivotalkoisiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuka maksaa kirjoitti:

Orjuus Politiikka on valittu.
Yhä maahan haalitaan kiinasta lisää orjatyövoimaa.

Rakennuksillamme työskentelee orjatyövoimaa.
Suomalaiset marjat kerätään orjatyövoimalla !
Maataloudessa on paljon orjatyövoimaa.
Työ- ja sexi-bisnes pyörii suurelta osin nyt jo orjatyövoimalla.

TYÖREFORMI on täällä.
Valtio tukee edistää sutenööritoimintaa.
Valtio edistää haramaata taloutta.

Pakolaiskeskuksissa makaa toimettomina jo paljon työvoimaa,
mutta lisää orjia vaan haalitaan.
Työreformi ja toivotalkoot toimivat ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu