nilkka painoista!

auttaako nilkka painot mitään laihdutksessa?
kun esim:juoksen ne jalassa ne painavat yhteensä6kg eli 3kg/kpl!
2350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Säret vaan polves. Iteltäni meni polvet paskaks puolenkilon nilkkapainoilla. Mieti vielä.

Äänestä

Mä oon kiinteyttänyt takapuolta ja jalkoja siten, että olen tehnyt jonkun lehden joskus julkaisemaa peppujumppaa puolen kilon nilkkapainot jaloissa ja lisäksi aerobicistä tuttuja jalkaliikkeitä. Hyvin auttoi, tosin liikuin muutenkin ja söin terveellisesti. Nyt pitäis taas saada muutama kilo pois samalla tyylillä. Kolmen kilon painot kuulostaa kyllä aika painavilta, mutta kokeile ihmeessä jumppaa. Se juoksu noin painavilla painoilla ei välttämättä ole hyvä idea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tytsy81 kirjoitti:

auttaako nilkka painot mitään laihdutksessa?
kun esim:juoksen ne jalassa ne painavat yhteensä6kg eli 3kg/kpl!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu