Olen kokeillut Carnierin Pure-tuotteita, Lorealin Pure zone-tuotteita, clean&soft-tuotteita, Clearasilia.. mutta mikään ei ole tehonnut. Finnit ovat ja pysyvät. Ihoni on pintakuiva ja hilseilee, vaikka kosteutan sitä joka päivä. Syön omasta mielestäni terveellisesti, ja karkkiakin syön vain kerran viikossa.. Olen kuullut, että apteekista saisi joitain voiteita mihin ei tarvitse reseptiä. Onko näin? Jos on, niin mitä maksaa?
Finnit pois!
drontti
1449
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Moi!
Ehkä sun iho onkin sen takia huono, kun käytät liika kuivattavia tuotteita. Ja jos se on kerran muutenkin pintakuiva.. Mulla ainakin noista Pure Zonesta ym iho vaan paheni.
Kannattais ehkä ennemminkin kysellä apteekista jotain mietoo puhdistusainetta iholle. Esim. lääkärit suosittelee sellasta kun avecyd tai lactacyd.. Kuivuus vaan pehentaa epäpuhtauksia.
Mä oon käyttäny sellasta voidetta kun Basiron joskus (reseptivapaa). Kannattaa kysellä neuvoja vaikka apteekista, ne kertoo niistä tuotteista. Tsemppiä!:)