Millaiseen ihmiseen sä sitten ihastut?

Mikä saa kiinnostuksesi oikein heräämään???
12268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

jos on pienintäkään mahdollisuutta että hyvännäköinen nainen on neitsyt. se tuo mieleen nuoruuden ja puhtauden. nykyään inhottaa koskea naisia joihin useat miehet ovat jo koskeneet. vielä inhottavampaa on se kun kokenut nainen tulee tyrkyttämään itseään. tulee se sellainen "hyi saatana" -fiilis. sitäpaitsi useiden miesten kierrossa olleet naiset kärsivät kaikennäköisistä inhottavista mielenterveysongelmista ja he käyttäytyvät tästä tai muista syistä epätasapainoisesti ja -luotettavasti. inhottaisi syvästi koskea naiseen johon joku toinen mies on jo koskenut. yäk.

Äänestä
  • Myös koskematon ?? Vai kuinka.

    Äänestä

  • Tuskinpa kokemus miesten kanssa ja mielenterveysongelmat kulkevat käsi kädessä. Ja itse lukeudun siis niihin neitsyeisiin enkä noihin "kokeneisiin".

    Äänestä

  • Onko näin? kirjoitti:

    Myös koskematon ?? Vai kuinka.

    Kyllä.

    Äänestä

  • Itsehän kun en harrasta kuin pelkkiä avoimia suhteita ja seksisuhteita, niin neitsytnainen on helvetin paha turnoffi. Yleensäkin helvetin arkoja sängyssä, mielummin runkkaan kuin opettaisin moista naimaan

    Äänestä

Pidän laaja-alaisesti älykkäistä miehistä, joilla riittää uteliaisuus ja motivaatio esimerkiksi tutkimustyöhön. Huumorintajua pitää olla siinä määrin, että ymmärtää asioiden ja muiden ihmisten puheiden koomisen puolen, vaikkei itse sitten osaisikaan murjaista hupaisuuksia tai iskeä tarinaa. Vaatimus, josta en tingi, on se, että mies näkee ihmiset yksilöinä eikä tee ennakko-olettamuksia muiden ulkonäön, kansallisuuden, koulutuksen tai sukupuolen perusteella. Kaikki muut ominaisuudet katsotaan sitten tapauskohtaisesti.

Noin, tuossa karsittiin pois suurin osa ihmiskunnan miehistä. Mutta enpä minä haluakaan enempää kuin yhden, ja jollen sellaista löydä, viihdyn kyllä ilmankin! :)

Äänestä
  • Olisin ollut sinulle sopiva, mutta sitten loppui rahoitus ja siirryin töihin IT-alalle. Täytyypä etsiä nainen, jolle kelpaa alykäs, utelias, motivoitunut, huumorintajuinen ja ennakkoluuloton mies, joka harrastaa tutkimista vain omaksi huviksi satunnaisesti vapaa-ajalla.

    Äänestä

  • Itsekään en pidä ihmisistä, jotka ovat antisosiaalisia ja kielteisiä erilaisuutta kohtaan. Tunnen joskus oloni orvoksi suomalaisessa kulttuurissa.

    Äänestä

  • extutkija kirjoitti:

    Olisin ollut sinulle sopiva, mutta sitten loppui rahoitus ja siirryin töihin IT-alalle. Täytyypä etsiä nainen, jolle kelpaa alykäs, utelias, motivoitunut, huumorintajuinen ja ennakkoluuloton mies, joka harrastaa tutkimista vain omaksi huviksi satunnaisesti vapaa-ajalla.

    Sana "esimerkiksi" antaa tilaa.

    Äänestä

  • Akateetee kirjoitti:

    Sana "esimerkiksi" antaa tilaa.

    Siis vaatimuksiisi pitää lisätä suomen kielen lukutaito, joka sisältää myös luetun ymmärtämisen?

    Äänestä

Rauhallisuus, fiksuus, samanlainen huumorintaju kuin minulla (pilke silmäkulmassa) ja jos on vielä lahjakas jollain taholla niin johan alkaa kiinnostaa...

Äänestä

Mulle riittää se, että tämä nainen osoittaa inhimillisiä piirteitä. Juice Leskisen sanoin:
"Ole minulle ihminen,
kun toiset tappaa toisiaan."
Tosin tämä ehto vähentää mahdollisuuksia löytää nainen aika paljon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-Sinkku- kirjoitti:

Mikä saa kiinnostuksesi oikein heräämään???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu