Illan kohokohta: Iltasatu

Minkä sadun aiotte tänään lapsillenne lukea?
474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

X, joka käytti luvatta minun nimimerkkiäni jne......

Äänestä

pahasta ja sudesta ja kääpiöistä ja hilkoista joillon punanen tukka ja...




.

Äänestä

Pahan kyssän heitit. Kato mullon vaan mies ja koira eikä niille parane lukee yhtään mitään.
Ne vaan nukkuu, kato, ne mitään sen kummempia satuja kaipaa...yhyhyy...

Äänestä

...pari lasten laulua ja toiselle luin Aku Ankkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gertrud. kirjoitti:

Minkä sadun aiotte tänään lapsillenne lukea?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu