Meikkaaja/maskeeraaja

Ketään käynyt meikkaaja/maskeeraaja koulua ja valmistunut puolessavuodessa/vuodessa?
4345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minä olen opiskellut puolivuotta ja valmistunut meikkaaja /maskeeraajaksi...

Äänestä
  • Olen käynyt meikkaaja/maskeeraaja koulun joka kesti 9 kuukautta...

    Äänestä

  • www kirjoitti:

    Olen käynyt meikkaaja/maskeeraaja koulun joka kesti 9 kuukautta...

    Oliko tämä koulu kalliskin? Itse opiskelen ensin parturi-kampaajaksi ja ajattelin että jos sen jälkeen pääsisi maskeeraja/meikkaajakouluun.. :)
    Muutenkin voisi kokemuksia tuosta koulusta kertoa!

    Äänestä

  • ninu kirjoitti:

    Oliko tämä koulu kalliskin? Itse opiskelen ensin parturi-kampaajaksi ja ajattelin että jos sen jälkeen pääsisi maskeeraja/meikkaajakouluun.. :)
    Muutenkin voisi kokemuksia tuosta koulusta kertoa!

    kyllähän nuo koulut maksaa useamman tuhannen.(euroa) minä ainakin sain rahoille hyvän vastineen!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Dilde kirjoitti:

Ketään käynyt meikkaaja/maskeeraaja koulua ja valmistunut puolessavuodessa/vuodessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu