Ystäviä netistä

Kysyisin sellaista juttua, että olisko olemassa mitään nettisivustoa, jossa voisi etsiä kavereita ja tutustua ihmisiin? En nyt tarkoita mitään näitä treffisivustoja, vaan ihan jotain sellaista, jossa voisi etsiä uusia kavereita elämäänsä.

Oma elämäntilanteeni kun on sellainen, että mulla se toisiin ihmisiin tutustuminen on melkein mahdollista vain netin välityksellä. Syynä tähän mm. se, kun en käy missään muualla kun töissä ja kotona ja lisäksi netissä on aina niin helpompi olla oma itsensä, kun mitä tuolla reaalimaailmassa. Lisäksi suurin osa nykynuorista kun tuntuu aina niin pinnallisilta täydellisyyden tavoittelijoita, että senkään takia en oikein jaksa heidän kanssa mitään jutella, kun he kuitenkin vaan ihmettelevät minun elämänvalintojani ja mielipiteitäni.

Olisi hienoa, jos löytyisi joku sellainen nettisivusto, jossa voisi etsiä kavereita saman henkisistä ihmisistä. Epäilen vaan sitä, että tälläkin palstalla kukaan tuskin ymmärtää sitä asiaa, jos ihmiselle ei ole kertynyt kavereita jo tähän ikään mennessä. Suomessa kun kaikki ihmiset olettavat aina niin, että kyllä sitä mun ikäisellä ihmisellä pitäisi olla jo monia kavereita elämässään, ettei niitä enää tarvisi mistään netistä olla etsimässä. Voin kyllä kertoa vielä lisää elämästäni, jos tähän nyt edes tulee yhtään asiallista ja hyvää vastausta.

1

908

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      56
      1602
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      22
      1221
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      997
    4. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      86
      752
    5. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      40
      716
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      21
      559
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      27
      530
    8. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      55
      483
    9. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      27
      476
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      433
    Aihe