Vastatkaas nyt miehet tähän: Jos olet kiinnostunut naisesta, niin pidätkö häneen yhteyttä, jos sinulla on hänen puhelinnumeronsa? Jos pidät, niin kuinka usein? Entä käykö ahdistamaan, jos nainen lähettää aina viestiä sinulle, varsinkin sen jälkeen, kun olette viettäneet pari yötä yhdessä?
Miehet, onko totta?
Utelias neitokainen
19395
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Älä vietä yhtä äläkä kahta yötä miehen kanssa ennen kuin olet saanut vihiä, että hän on sinusta muutenkin kiinnostunut. Jos siis itse olet muutenkin kiinnostunut hänestä. Ahdistus on väärä sana, mutta siitä kiinnostuksen määrästä viestien tervetulleisuus riippuu. Ja oma yhteydenpito samoin. Ei kiinnostusta = ei yhteydenpitoa ja kiinnostusta = yhteydenpitoa.
Juu, noinhan sitä aina on sanottu.
Entä lause "Mä haluan oikeasti tutustua suhun paremmin" miehen suusta? Onko sillä mitään merkitystä tässä maailmassa enää? Ja varsinkaan aamulla sanottuna?
Entäs miten miehet toimivat, jos ovat kiinnostuneet tietystä naisesta, jonka kanssa ei kuitenkaan ole mitään vakavaa (vielä), niin jos tilanne tulee, että saa toista naista, niin tarttuvatko miehet siihen?
"Entä lause "Mä haluan oikeasti tutustua suhun paremmin" miehen suusta? Onko sillä mitään merkitystä tässä maailmassa enää? Ja varsinkaan aamulla sanottuna?"
Sillä on aamulla sanottuna paljon enemmän merkitystä kuin illalla.
Itseni tuntien mä en ton perusteella vetäisi mitään johtopäätöksiä.
Paitsi sen että jos ootte olleet pari yötä yhdessä niin olet vähintään ok seuraa. Tossa vaiheessa mä saatan hyvinkin omassa päässä järsiä kynsiä jo rystysiä myöten ja toivoo että toinen tekee jonkun peliliikkeen.
Eli miehetkin siis osaa olla ujoja eikä tehdä peliliikkeitä?
ujo ja osata olla osaamatta tehdä peliliikkeitä?
On melkein yltiöpositiivista nähdä haitallinen luonteenpiirre ja kyvyttämyys kykynä. Vai tarkoitatko, että muutoin avoin ja estoton ihminen voisi tahtoessaan osata olla myös ujo? Ei voi. Silloin se olisi näyttelemistä. Ujous on luonteenpiirre, eikä tahdonalaista toimintaa.
tosin pitkän päälle yksipuolinen yhteydenpito alkaa pitkänpäälle tylsistyttää.
Kuinka usein? Minun kohdalla määrittelemätön.
Ei haittaa.
mutta ei aina ihan niin usein kuin nainen selvästikin haluaisi. Ei sitä nyt välttämättä tarvitse ihan joka päivä olla yhteyksissä vaikka onkin aidosti kiinnostunut. Siitä sanomisetkaan ei oo kyllä auttanut, koska jotkut naiset ilmeisesti tarvii aina vähintään pari tekstaria päivässä, että uskoo miehen olevan vielä olemassa. Mut omasta puolestani voisin siis ainakin sanoa, että kyllä sitä voi olla aidosti kiinnostunut vaikkei ihan joka päivä viestejä laittelekaan tai soita yli tunnin mittaisia puheluita.
Liiallinen viestittely ja yhteydenpito voi joskus ahdistaa sen takia, että kyllähän sen tietää että viestiin olisi jotakin vastattava vaikkei siinä mitään kysymystä olisikaan. Sitten sitä ollaankin äkkiä naputeltu kymmenen viestiä kun aina vaan tulee uusi viesti johon odotetaan seuraavaa vastausta. Eikä saa olla niin kärsimätön sen vastauksen kanssa. Joskus puhelin voi olla unohtunut jonnekin takin taskuun, viestiä ei muuten vaan huomaa tai voi olla estynyt vastaamaan.
En koskaan vaihda numeroa kenenkään naikkosen kanssa, kiinnostava tai ei, ne vaan naukuu heti huomenna lisää...enkä varsinkaan vaihda jonkun **:n kanssa numeroo jota olen vain ** muutaman kerran. Enkä yleensäkään ** saman kans ku kerran, joten...
Elämän pitää olla YKSINKERTAISTA kun saa vielä olla nuori, ja ihmisellä on oikeus saada valita kaikessa rauhassa avoimesta kakkugalleriasta!
...hooh...
Jos sattuu olemaan mies, niin tuo oikeus säilyy myös vanhempana.
Ps. Kaikille femakoille: turhaan itkette, teillä oli samat mahdollisuudet syntyä miehiksi kuin kaikilla muillakin.
femakoiksi jälkikäteenkin. Vehkeet vain harakoille ja hame päälle. Helppoa kuin mikä. Naisten sukupuolen vaihdos on jo vaikeampi.
mutta on tällä palstalla sellaisiakin, joista saisi.
odotan että nainen tulee kosimaan ovelleni päällään vain gepardistringit ja kaksi lumpeenkukkaa..
näin on!
Taitaa olla aika harvassa tuollaiset naiset...
Että vili on kunnon mies ja vanhanaikainen romantikko. Hänelle riittää että tulee illassa se yksi nainen, se oikea, joka täyttää tuon vaatimattoman toiveen. Vili ei ole mikään naisia kulutushyödykkeinä pitävä limainen gigolo.
vili on kunnon mies, joka kustantaa runsaasti tulonsiirtoja yli 40 % veroprosentillaan..
Suurin osa menee naisille, joten on aivan oikein, että naiset palveluillaan maksavat takaisin edes pienen osan.
Miehekkäin tapa on leikkiä vaikeasti saavutettavaa. Ahdistaa- riippuu naisesta.
Niitä on kiva lueskella jätkien saunailloissa - ensin toki pohjustetaan likaisilla yksityiskohdilla. Joskus toki soitellaan peräänkin, mut usein on niin pirun vaikeaa saada muut pysymään hiljaa edes yhden puhelun ajan.