'onko tukkasi aidon värinen'

tehoaisiko iskurepliikki II

suomalaiset miehet sitten repäisevät
2345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Riippuu täysin siitä, miten viestin toimitat. Jos äänensävysi viestittää "hyi helvettiä" niin ei tuo auta yhtään. Ja koko "iskurepliikin" idea on susi. Ei ole YHTÄÄN replaa jolla nainen kiinnostuu täysin varmasti. Itse kannatan enemmän tilannesidonnaisia avauksia.

Tosin itsevarman muijan statusta itseen verrattuna voisi tuolla kysymyksellä horjuttaa. Mutta jos et itse osaa vastata järkevästi mahdolliseen vastakysymykseen, niin älä tee.

Äänestä
  • paremmin kuin mikään liian henkilökohtainen

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nirso ... kirjoitti:

tehoaisiko iskurepliikki II

suomalaiset miehet sitten repäisevät

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu