Haluaisitteko tietää?

Tämä on tietysti täysin järjetön kysymys, mutta kysyn koska en ole nykyään enää kovin viisas.
Jos olet varattu ja perheellinen mies ja joku onneton työkaverisi on rakastunut sinuun ihan poskettomasti (tyyliin että työtkään ei enää suju).
Niin, siis haluaisitko että tämä nainen/tyttö ottaisi asian puheeksi kanssasi? Olit sitten itse hänestä kiinnostunut tai et. Vai olisiko mukavampi olla epätietoinen koko jutusta?
2529
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuttu juttu, vanhalla työpaikalla oli itseäni nuorempi mies joka tykkäsi roikkua työpisteessäni ja seurata työskentelyäni, mutta kerran sitten tuli korkeassa polviasennossa selittämään kuinka paljon rakastaa minua ja että lähdenkö kahville. Sen jälkeen aina kun näin tätä miestä, oloni oli tosi tukala enkä tiennyt mihin olisin juossut karkuun. En kertonut kihlatulleni mitään tästä vaikka sain vielä muutaman tekstiviestinkin vkonloppuna (oli varmaan kännipäissään lähettänyt, hyh). Jos juttu olis karannut ihan käsistä niin sitten olis pitäny tehdä jotain, mutta muutoi pääsin aika vähällä.

Tosi ikäviä tälläiset työpaikkarakastumiset, uskoisin. Kun näkee tyyppiä varmaan päivittäin. Eih'n kysyminen mitään maksa mutta jos haluat pitää hyvän ilmapiirin, ole hiljaa. Mietippä sitä jos mies suostuisi kanssasi vaikkapa kahville, ulos jne. Haluatko varmasti miehen joka pettää? Koska hän luultavasti tekee saman tempun myöhemmin sinulle..

Äänestä

Haluaisitko oikeasti hänen tietävän? Ja mitä tunnustuksellasi haluaisit saavuttaa, odotatko vastarakkautta? Miltä tuntuisi kohdata hänet, jos tulet torjutuksi?

Tulin itse kai paljastaneeksi tunteeni halatessamme. Sillä lailla ei rutisteta työkaveria edes onnitellessa, mutta en voinut olla käyttämättä tilaisuutta hyväksi. Sen jälkeen on nolottanut aina kun kohtaamme. Onneksi sitä ei tapahtu enää kovin usein.

Kuulisin mielelläni miesten mielipiteitä, tosin niitä voi tulla yhtä monta kuin miestäkin. Olen yrittänyt vältellä häntä, ajattelen että hän itsekseen naureskelee minulle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei niin viisas kirjoitti:

Tämä on tietysti täysin järjetön kysymys, mutta kysyn koska en ole nykyään enää kovin viisas.
Jos olet varattu ja perheellinen mies ja joku onneton työkaverisi on rakastunut sinuun ihan poskettomasti (tyyliin että työtkään ei enää suju).
Niin, siis haluaisitko että tämä nainen/tyttö ottaisi asian puheeksi kanssasi? Olit sitten itse hänestä kiinnostunut tai et. Vai olisiko mukavampi olla epätietoinen koko jutusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu