Kehitin tyylin, mitä mieltä?

Toimiiks tää miesten tyyli eli farkut, musta kauluspaita (tom tailor) hihat käärittynä, valkoinen kapea ja elegantti solmio, rannekello (tag heuer krono) sekä -koru ja valkoiset kengät (lacoste). En oo mikään stylisti mut kehtaaks tän kans lähtee bilettään?

http://img253.imageshack.us/i/styleu.jpg/
6452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Toimiihan tuo ihan samalla tavalla kuin 80-luvullakin, jolloin se kehitettiin edellisen kerran. ;)

Äänestä

ei nyt pahalla, mutta tuo kraka on aika karmakka, ihan liian leveä, ja muutenkin. Toisekseen, jos sitä kravattia haluaa pitää, niin kannattaa opetella solmimaan se kunnolla.... Paita näyttää myös jokusen numeron liian pieneltä, farkkujen pitäisi olla aivan mustat. Siispä mustat farkut kehiin, sopivan kokoinen paita ja helma housuihin, joku sopiva vyö, ( musta ), ja tosi ohut, siististi solmittu kravatti, pujauta vaikka se alempi puolisko paidan nappien väliin, niin ja se ylänappikin sitten kiinni sitten paidasta.

Äänestä

... paita kummiskin taitaa olla väärää kokoa/mallia.
Kaulukset ja kravaatti on kummallisesti, eikä sitä oo takaa kiinnitetty lenksuun, hihat on huolimattomasti käännetty.
EI VALKOSTA vyötä, vaan musta.

Muutoin yritys on oikeinkin hyvä - pientä viimeistelyä kaipaa

Äänestä

Älä plz tee tota. Ja mikä toi käsikorujuttu on Vähän outoa jos miehellä on käsikoru yhessä kädessä ja kello toisessa. Pitäis edes pukeutua kunnolla siihen, mitä pukeutuu. Käytä omia silmiäsi. Minkä ikäinen olet?

Vaihda nyt edes kengät ja hanki siistit housut.

Äänestä
  • samaa mieltä tosta käsikorusta....

    Äänestä

metroseksuaalien joukossa saat hävetä itseäsi, mutta perus-junteista pikkasen kai erotut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikak-77 kirjoitti:

Toimiiks tää miesten tyyli eli farkut, musta kauluspaita (tom tailor) hihat käärittynä, valkoinen kapea ja elegantti solmio, rannekello (tag heuer krono) sekä -koru ja valkoiset kengät (lacoste). En oo mikään stylisti mut kehtaaks tän kans lähtee bilettään?

http://img253.imageshack.us/i/styleu.jpg/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu