Treffaus...

Onks miehet aina herttaisia suhteen alussa?

Ite, kun en oo mikään romanttisuuden perikuva ja aina kaikki miehet on niin romanttisia mua kohtaan. Haluavat suudella, silittää, puhua.. "lässyttää" jne. Mutta se suutelu, sitä ne haluaa..huh:)!!

Onhan se ihan söpöä!:)
183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

On se hienoa, erittäin hienoa kun hienot ihmiset, erittäin hienot ihmiset niin epätoivoisesti koittavat esitellä niitä parhaita puoliaan aina ylikorostuneisuuteen saakka tutustuessaan uuteen hienoon, erittäin hienoon ihmiseen. Jonkin ajan kuluttua, vuoden-parin kolmen viimeistään ihmetellään jo kovasti kun toinen onkin muuttunut täydeksi ääliöksi - vaikka ihminen on vain sitä, mitä hän on aina todellisuudessa ollut.

Toiset tapaavat kutsua tuota rakkaudeksi ja että rakkaus saa sokeaksi. Minä taidan kutsua pelkästään naiiviksi typeryydeksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maiskunmaiskun kirjoitti:

Onks miehet aina herttaisia suhteen alussa?

Ite, kun en oo mikään romanttisuuden perikuva ja aina kaikki miehet on niin romanttisia mua kohtaan. Haluavat suudella, silittää, puhua.. "lässyttää" jne. Mutta se suutelu, sitä ne haluaa..huh:)!!

Onhan se ihan söpöä!:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu