Söin tuossa kyläillessäni juuri kakkua ja kahvia, jonka jälkeen yllätti paskahätä. Ponnistaminen oli tuskallista ja kotiin tullessani tutkin peilistä, mitä siellä aukossa näkyy. Huomasin 0,5 cm pitkän haavauman ja nyt kysynkin, että mitä sille tulisi tehdä?
Kiitos vastaajille.
Haavauma peräaukossa
15
1453
Vastaukset
- vänksy
Kyllä se haava umpeutuu yhtä lailla kuin muutkin ihoon tulevat haavat. Mielummin suihkuttelu puhtaaksi seuraavilla kerroilla, kuin paperilla pyyhkiminen, koska se saattaa vaan ärsyttää ihoa enemmänkin.
- Marjelie
Jos on arka iho niin haavaumiin voi olla syynä wc- paperi. Liian karkeaa tms.
- monte34
kannattaa kokeilla
- Trolli
Sitruunaa
- monte34
JUURI TUOLLAISIIN VAIVOIHIN HYVÄ
- Trolli
monte34 kirjoitti:
JUURI TUOLLAISIIN VAIVOIHIN HYVÄ
Me trooppisen kansanparannuksen kannattajat ei oikein suosita noin jalostettuja tuotteita.
- Anonyymi
Trolli kirjoitti:
Me trooppisen kansanparannuksen kannattajat ei oikein suosita noin jalostettuja tuotteita.
Mitäh?
- kirpela
Basimycin-, Pantyson-, Sibicort-, tai vastaava voide suojaa pintaa, eli estää kipua,ja on bakteereja tainnuttava.
- urologi
pantyson ja sibicort´issa on kortisonia, jota ei avohaavaan. bacibact on jees
- kirpela
urologi kirjoitti:
pantyson ja sibicort´issa on kortisonia, jota ei avohaavaan. bacibact on jees
muttei tapa. Ainakaan muilta limakalvoilta siinä päässä kroppaa.
eli yksi harvinaisimmista sukupuolitaudeista, jonka voi saada esim. kirgiisialaiselta prostituoidulta. Ei muuta, kuin hakemaan antibiootteja.
- Anonyymi
Pelkästään kirginialaiseltako? Älä puhu paskaa!
- Anonyymi
Vitamiinin puutostila, ota Beroccaa.
- Anonyymi
Näin ne keskustelut elää. Aloitettu jo yli 11 vuotta sitten.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791766
- 108987
- 94874
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19693- 52674
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42578Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m166531Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45518Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä25497Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;193466