vanha perheväkivalta

vanheneeko tämä rikos?
2399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

rikos ei vanhene niille jotka siinä ovat olleet uhreja, vaan muistot kulkee mukana hautaan saakka painajaisina.
Se joka on rikoksen tehnyt voi katua rikosta aidosti, mutta se ei enää auta sitä joka oli uhri. Anteeksi voi pyytää, mutta vaan jos se on aitoa. Uhri voi myöntyä antamaan anteeksi, mutta vain pinnallisesti, luulisin.
Hullu on se joka haluaa olla sellaisen kanssa tekemisissä joka on tehnyt pahaa, olkoon sitten ollut humalassa tai ei, on minun mielipiteeni.
Voit onnistua jättämään kaiken taaksesi vaan myöntämällä(tiedostamalla) että olet tehnyt väärin ja haet apua sen ongelman käsittelemiseen kohdallasi.

Äänestä
  • olen menossa puimaan asioita ammatti ihmisen luo, olen siis uhri en tekijä. Enkä halua että tätä asiaa lähdetään ruotimaan uudestaan "julkisesti". Kyseessä on äitini, ja vaikka katkera olenkin en halua hänelle pahaa, kärsikööt yksin pienessä mielessään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jksjdiiii kirjoitti:

vanheneeko tämä rikos?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu