Octavia lännestä?

Ei idästä

Onko nämä uudemmat Octaviat kaikki Tsekeissä valmistettuja vai löytyisikö jotain mallia joka olisi kasattu lännessä?

16

601

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tsekki:::!!!!

      .

      on lännessä

      .

      • Ä.äliöitä

        Paljastit tietämättömyytesi
        ja
        ennakkoluulosi - perustellisesti!
        No, olethan suomalainen, eikä sivistyksesi yllä pintakiiltoa syvemmälle.


    • auto.

      Olikos se tänään joku tyytyväisyystutkimus Hesarissa. Oli Skoda aika railakkaasti korkeammalla sijalla kuin vastaavat "länsisiskonsa". Ehkäpä on parasta antaa vaan Tsekin poikien edelleenkin hoitaa se kasaus.

      • hidasta oppimista

        Sata vuotta jo kasaneet eikä ole vieläkään oppineet. No onneksi on laadukkaita länsiautojakin tarjolla eikä tarvi tyytyä kommunistien rakentamaan idän ihmeeseen.


    • Karolus51

      Jos ihminen ei osaa kartasta katsoa, että Octavia valmistetaan Keski-Euroopassa niin tuskinpa hänen hyväkseen on paljon tehtävissä.

      • Ford

        tsekit tekevät myös erittäin hyviä oluita ja pelaavat jääkiekkoa, joten kyllä heiltä auton valmistúskin sujuu.


    • pitäs päästä?

      Suosittelen sinulle Meksikossa valmistettua Golf varianttia.
      Olisiko se jo sinulle tarpeeksi lännessä?

    • näin on

      kyllähän Skoda on itäauto vaikka kasaaminen siirrettäisiinkin länteen. Käsittääkseni skodat kuitenkin kasataan edelleen itämaassa Tsekissä.

    • AUDI-FRIIKKI

      KAIKKI SKODAT ON ITÄAUTOJA.lAATU HUONO JA MOHARKKA HAISEE !

      • Juu nääs

        Se on tuo Audi mies niin tohkeissaan, että ei osaa edes MAHORKKAA kirjoittaa


      • lännen mies
        Juu nääs kirjoitti:

        Se on tuo Audi mies niin tohkeissaan, että ei osaa edes MAHORKKAA kirjoittaa

        Tuo mahorkka meille länsimielisille on hieman vieras asia, joten kiitos kun korjasit virheen.


      • Juupasjuu
        lännen mies kirjoitti:

        Tuo mahorkka meille länsimielisille on hieman vieras asia, joten kiitos kun korjasit virheen.

        Varokaa myös Toyota, Citroen, Peugeot ja Hoyndai autoja näitäkin kun tehdään tässä maassa joka 20 vuotta sitten kuuluin vanhusten muitelemaan itäblokkiin. : )


    • TsekkiSeOnLänttä

      Suosittelisin itse sinulle Unkarissa koottua AUDI TT:tä. Myös Slovakiassa valmistetty Volkswagen Touareg voisi olla ihan pätevä vaihtoehto. Mitä sanoisit Turkissa kootussa Toyota Corollasta? (ko. maissa ko. autot on koottu.)

      Britannian autoteollisuuden turma oli 70-luku. Siitä huolimatta Hondat ja monet muut japanilaiset tehtaat ovat siirtäneet sinne ns. Eurooppa-kokoonpanonsa. Ja autojen laatu huononi merkittävästi sinä päivänä kun ensimmäinen Honda ilmaantui eurona markkonoille...

      Skoda kehitti 70-luvulla joukon konsepteja, joillaisia ei oltu nähty länsimaailmassa. Neuvostoliitto esti tuotannon. 90-luvun alussa Skoda toi kilpailukykyiset pikkuautonsa markkinoille, ja viimeistään 1998 sen itäautomaisuus oli kadonnut.

      • Juupasjuu

        Tsekeissä tehtyjen Peugeot, Citroen, Toyota mallien osat ovat yli 70% paikallista tuotantoa. Näitä Tsekkiläisiä moottorin, elektroniikan, korin pelti- ja muoviosia lähetetään myös muualle maailmaan "kasattavaksi" eri merkkisiin autoihin.


      • Detroit nr.one
        Juupasjuu kirjoitti:

        Tsekeissä tehtyjen Peugeot, Citroen, Toyota mallien osat ovat yli 70% paikallista tuotantoa. Näitä Tsekkiläisiä moottorin, elektroniikan, korin pelti- ja muoviosia lähetetään myös muualle maailmaan "kasattavaksi" eri merkkisiin autoihin.

        Herran jestas poijaat!!!!!
        Kaikki autot mitkä valmistetaan Detroitista itään on ITÄAUTOJA(komunismin tahraamia)
        ja kaikella tavalla kelvottomia.


    • Länsimaalainen

      Näyttää kaikki olevan laiskojen kommarien kasaamia joten älä vain koske niihin. Täällä näyttää edelleen olevan näitä sorrettuja, jotka tuhlaavat viimeiset säästöt aatteen vuoksi idän ihmeisiin. Ensiksi ne pettyi Ladaan ja nyt sitten Skodaan. Siperia ei näytä opettavan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      168
      11496
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      50
      6489
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      78
      4748
    4. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      64
      4567
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      82
      4505
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4072
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      97
      3833
    8. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      86
      3502
    9. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      162
      3381
    10. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      18
      3366
    Aihe