Paita asiaa

hei!!!

Ajattelin että tilaisin pari-kolme T-paitaa joita tuolla Tapanin kotisivuilla myydään.
http://www.tapanikansa.fi/?page_id=1710
Jos joku on sieltä jo paidan/paitoja sieltä ostanut niin voisiko kertoa ,että minkälainen mitoitus niissä paidoissa on ? Onkohan M- koko kovin iso , eli meneekö ne koot miesten kokomitoituksen mukaan ?

6

295

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sepitini

      Ihan hienoja paitoja. Harmi vaan ,että niitä ei ole saatavina muissa väreissä, kuin mustana. Voi kuulostaa aika uskomattomalta, mutta olen allerginen mustalle värille. Siis en voi käyttää sellaisia mustia vaatteita jotka ovat kosketuksessa ihooni koska saan niistä ihottumaa. (Mustissa kankaissa käytetään jotain sellaista väriainetta, joka ärsyttävät ihoani. Niin lääkäri minulle asian selitti. ) Mustaa päällystakkia voin kyllä käyttää jos alla on joku pitkähihainen pusero.

    • meikä.

      Vähän paha sanoa , kun toiset tykkää väljemmistä ja toiset jämptimmän kokoisista paidoista. On noissa se mitoitus mielummin vähän reilua, kuin kovin niukkaa mallia. Ja jos tulee väärää kokoa niin ainahan sen voi vaihtaa.

      • hyvä laatu

        Ostin onneksi punaisen Rakas-paidan pari vuotta sitten. Ehkä tällä mustalla tyylillä haetaan jotain rock-imagea, mutta naisetahan Tapsan ovat "elättäneet" ainakin hänen omien spiikkiensä mukaan, joten värejä lisää.


      • ****************
        hyvä laatu kirjoitti:

        Ostin onneksi punaisen Rakas-paidan pari vuotta sitten. Ehkä tällä mustalla tyylillä haetaan jotain rock-imagea, mutta naisetahan Tapsan ovat "elättäneet" ainakin hänen omien spiikkiensä mukaan, joten värejä lisää.

        Kyllä musta paita sopii naisellekkin, vaikka jotkut voi tykätäkkin kirkkaammista väreistä. Hyvän näköisiä paitoja nuo ovat jokatapauksessa. Niitä paitoja kannattaisi myydä kesällä myös esim. festarikeikkojen yhteydessä jossa Tapsa on esiintymässä.


    • ei kiitos

      En kyllä panisi päälleni.

      • Mun mielestä nuo paidat on kivoja. Musta ei oo mun lempiväri, mut kyllä se T-paidassa menee. Punasia T-paitoja mulla on niin paljon ,että olen siihen väriin jo vähän kyllästynyt.

        Tää ei liity nyt varsinaisesti aiheeseen, mut kerran näin kaupassa sellaisen T-paidan jossa luki teksti : " HAUKKUVAT LAISKAKSI VAIKKA MITÄÄN EN OO TEHNYT ". Mun mielestä se oli aika hauska :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      363
      1079
    2. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      64
      1076
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      61
      832
    4. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      57
      749
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      99
      678
    6. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      49
      651
    7. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      14
      638
    8. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      26
      633
    9. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      68
      630
    10. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      57
      600
    Aihe