uggien suojaus

tile1

heips. aattelin kysäistä onko kokemusta kannattaako/pitääkö uudet uggit suojata jollain suihkeella ennen käyttöönottoa? näin talvellakin jos käyttää ja saattaa vähän kastuakkin.. kiitti!

2

3941

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • shoerep

      Kaikki kengät paitsi kumisaappaat kannattaa suojata ennen käyttöönottoa. Hyvä vaihtoehto on esim. Woly Wet Blocker, jota voi käyttää kaikille materiaaleille ja sitä löytyy mm. Anttilasta, Citymarketista, Prismasta, Sokoksesta ja Stoccalta.

    • UGGUGG

      Tällä hetkellä puhutaan UGG saappaista ovat ne sitten aidot ja oikeaa nahkaa, tai sitten synteettistä materiaalia. Mikäli saappaat ovat aidot, suojaa ne esimerkiksi nahalle tarkoitetulla hoitosuihkeella. Mikäli taas feikit, niille et voi tehdä mitään. Aitojen UGGien mukana tulee ainakin hoito-ohjeet ja ne ovat suositeltavaa suojata.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3402
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3222
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      127
      2850
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      46
      2579
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1973
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1646
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1525
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1340
    10. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      39
      1321
    Aihe