Tarviin pikaista apua. Aloitin e-pillerit noin kaks ja puol viikkoo sitten, siitä seuraavan viikon on tullut ruskeaa "tuhru" vuotoa, ja koskenut munasarjoihin samalla lailla kuin olisi menkat vasta alkamassa, mistä tää johtuu ?? pitäskö olla huolissaan vai kuuluuko asiaan ?? vastatkaa kiireesti, ja kertokaa muita kokemuksia e pillereiden alotukseen liittyen..
Pillereiden aloituksen haitat
avutonjkljj
2237
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei vois normaalimpaa ollakaan. Vastasit itse omaan kysymykseesi.
K: mistä tää johtuu ??
V: Aloitin e-pillerit noin kaks ja puol viikkoo sitten
Itselläni oli jatkuvia koviakin kipuja melkein 3kk pillerien aloittamisen jälkeen, ja vasta sitten jäivät pois ja normaalitkin kivut helpottivat. Kokeile ainakin 2kk jos ei oireet ole sietämättömiä. Keholla voi mennä aika kauankin aikaa tottua uuteen hormonitasapainoon. Jos huolestuttaa voit aina myös ottaa yhteyttä terveyskeskukseen tai sinua hoitaneeseen lääkäriin.